Jak ustawi

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
tosiek
Posty: 42
Rejestracja: 09 lipca 2007, 12:56
Lokalizacja: st±d

Post autor: tosiek »

AR-7084gA adsl2/2+
raph
Posty: 25
Rejestracja: 16 lutego 2008, 17:18
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: raph »

Więc niech Apache nasłuchuje na innym porcie niż 80, 192.168.2.1:81 już nie powinno być problemów.
tosiek
Posty: 42
Rejestracja: 09 lipca 2007, 12:56
Lokalizacja: st±d

Post autor: tosiek »

W routerze ustawiłem ACL (Access Control Listing)

Kod: Zaznacz cały

IP : 0.0.0.0 ~ 0.0.0.0
Application : Web
Interface : LAN
Teraz po wpisaniu

Kod: Zaznacz cały

http://ip_zewnetrzne
Okienko logowania do routera nie wyświetla się, przeglądarka wywala że :

Kod: Zaznacz cały

Nie udało się nawiązać połączenia
Nie skonfigurowałem jeszcze Apache, więc nie jestem pewien czy stronka będzie hulać na zewnętrznym ip ;-)
gajosew
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2007, 13:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gajosew »

Z ACL daj Sobie spokój. To nie to.
W dokumentacji Twojego sprzętu brak wpisu na temat zmiany portu panelu routera.
Trochę to dziwne bo większość routerów daje możliwość albo ręcznego ustawienia portu albo chociaż wyboru pomiędzy portem 80 a 443 :-(
Przekierowanie apacha na port 81 to rozwiązanie czasowe ale jeżeli ma tam stać jakiś serwis webowy to tak być nie może .
tosiek
Posty: 42
Rejestracja: 09 lipca 2007, 12:56
Lokalizacja: st±d

Post autor: tosiek »

Nie wiem jeszcze dokładnie jak to wszystko ustawić (apache pod Linuksem) postawiłem apache pod Windowsem i ustawiłem port dla apache na inny niż 80. Przekierowałem w ruterze i... dalej to samo. Strona nie widoczna z sieci. Chyba wtopiłem kasę na ten ruter.

[Dodano: 2009-03-12, 10:19]

Ruter pojechał na naprawę gwarancyjną. Zobaczymy co powiedzą? Dam znać. Tym czasem dziękuję i pozdrawiam.

[Dodano: 2009-04-06, 13:49]

Witam. Już wszystko dobrze z ruterem. Widać serwer na zewnątrz i mam już domenę .pl, teraz chciałbym to ustawiać, zabezpieczyć. Od czego najlepiej zaczynać żeby to miało ręce i nogi?

Zainstalowane:
  • apache2
    php5
    mysql
    phpmyadmin
    vsftpd
    openssh-serwer
Php podłączone pod Apache, SSH działa połączenie localhost.
tosiek
Posty: 42
Rejestracja: 09 lipca 2007, 12:56
Lokalizacja: st±d

Post autor: tosiek »

pomoże ktoś ? ;-)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Co ty właściwie chcesz dalej zrobić? Skoro to ruszyło i działa to teraz czeka Cię przeglądanie dokumentacji i poszerzanie już nabytej wiedzy. Zaczynasz od wpisania:

Kod: Zaznacz cały

man apache2
man php5
man mysql
man phpmyadmin
man vsftpd
man openssh-serwer
Instalujesz podobny system testowy i sprawdzasz rozwiązania spełniające Twoje wymagania. Przejrzyj forum pod kontem dostępnych rozwiązań. System jest tak zabezpieczony i skonfigurowany jak sprawny jest administrator. Jak sam nie określisz i nie wgryziesz się przynajmniej w zagadnienie przeglądając dokumentacje to nawet jak ktoś podrzuci ,,gotowca'' to skąd będziesz wiedział, że to będzie dobre rozwiązanie dla Ciebie. Ustal jakiś sposób postępowania i rozrysuj sobie jakiś szkic. Mając to szukaj rozwiązań.
cassius7
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 22:07
Lokalizacja: ¦l±sk

Post autor: cassius7 »

Witam, zacznij od stworzenia niestandardowego jadra tak aby było skompilowane pod Twoja maszynkę i miało jak najmniej modułów.

PS: Masz przed sobą duży problem więc nie licz, że zrobisz to w tydzień czy 2 z brakiem wiedzy. Tak jak kolega powyżej napisał musisz się wgłębić w temat i szukać rozwiązań, a na forum zadawać skonkretyzowane pytania.
ODPOWIEDZ