konfiguracja internetu Play - Hauwei E169, Asus X50z F5Z

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
juve1pl
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2009, 11:36

konfiguracja internetu Play - Hauwei E169, Asus X50z F5Z

Post autor: juve1pl »

To mój pierwszy post więc.
Witam.

Na nowym systemie próbuje odpalić modem Hauwei E169 przez Pgprs i Umtsmon ale w pierwszym przypadku program wiesza się - wyskakuje okienko terminalowe - prosi o hasło i tak w kółko, a w drugim przypadku pokazuje mi brak następujących binariów: "pppd" i "USB mode switcher". Moje pytanie brzmi:
  1. Skąd mogę je ściągnąć?
  2. Co jest w pliku wvdial.conf?
Z góry dziękuję.
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

Jako root wykonaj:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install ippd usb-modeswitch
lub

Kod: Zaznacz cały

apt-get install ippd usb-modeswitch
Jeśli ich nie znajdzie lub wyskoczy jakiś błąd pokaż go tutaj, a następnie wykonaj:

Kod: Zaznacz cały

uname -a
wklej to co pokazała konsola oraz pokaż zawartość pliku /etc/apt/sources.list np. poprzez

Kod: Zaznacz cały

cat /etc/apt/sources.list
Na przyszłość - LINK
juve1pl
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2009, 11:36

Post autor: juve1pl »

Ale ja nie mam internetu, próbuję uzyskać połączenie przez ten własny modem, a ten post piszę z Windows XP. Repozytoria są standardowe, nic jeszcze nie grzebałem, a apt-get?
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

¦ciągnij - odpowiednie dla twojego systemu - paczki z http://www.debian.org/distrib/packages i jako root zainstaluj przez:

Kod: Zaznacz cały

 dpkg -i nazwa_paczki.deb
Zakładam, że masz płytę ze sterownikami do swojego modemu? W sieci jest parę tematów na temat tego modemu i instalacji np. na Ubuntu, poszukaj powinno pomóc.
juve1pl
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2009, 11:36

Post autor: juve1pl »

Płytki nie mam, ale pod Kubuntu odpaliłem go przez knetworkmanagera - wystarczyło wpisać DNSy i wszystko śmigało aż miło, a teraz mam gnome i nie rozumiem jeszcze co gdzie jest.
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

Nie używam Gnome'a, niestety nie pomogę.
juve1pl
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2009, 11:36

Post autor: juve1pl »

Niestety nie mogę znaleźć tego drugiego pakietu: USB mode switcher, a przy pierwszym, wyskakuje sporo zależności. Czy to na pewno tędy droga?
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

Skoro pakiet ma niespełnione zależności, a apt-get proponuje ci je zainstalować to chyba lepiej go posłuchać? :P
Zrób może to, co napisałem w mojej pierwszej odpowiedzi.
juve1pl
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2009, 11:36

Post autor: juve1pl »

Nie rozumiemy się ;) Nie mogę zainstalować tych pakietów bo nie mam połączenia z internetem, a na płycie ich nie ma. One są potrzebne do połączenia z interntem ;)
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

juve1pl pisze:Nie mogę zainstalować tych pakietów bo nie mam połączenia z internetem, a na płycie ich nie ma
To musisz je ściągnąć pod np. Windowsem, a następnie zainstalować przez choćby dpkg. Znikąd w systemie się nie znajdą.
ODPOWIEDZ