Opera i Qt4

Ogólne pytania dotyczące systemu
Awatar użytkownika
najczarniejszy
Posty: 68
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 18:28
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Opera i Qt4

Post autor: najczarniejszy »

Zainstalowałem styl Gtk dla Qt4, dzięki czemu np. Kadu wygląda jak inne aplikacje Gtk. Chciałbym ten sam efekt uzyskać z Operą, niestety final build wersji 9.64 jest z Qt3. Znalazłem więc innego builda, ale niestety tylko statycznie zlinkowanego z Qt4.2 - co oznacza że nie korzysta z ustawień qt4-qtconfig (mam wersję 4.4) tylko z domyślnego wyglądu Qt4.2, który jest delikatnie mówiąc koszmarny - coś jak Windows 95. Tak więc, poszukuję builda dynamicznie zlinkowanego z Qt4, bądź też informacji jak przestawić styl statycznie zlinkowanego builda (o ile to w ogóle możliwe). Nie chciałbym cofać wersji Qt4, już wolę poczekać na Operę 10, w której ponoć Qt4 ma być linkowany dynamicznie.
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

Spróbuj

Kod: Zaznacz cały

opera -style xxx
gdzie xxx to nazwa stylu QT.
marvell
Posty: 92
Rejestracja: 17 lutego 2009, 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: marvell »

Może to Ci trochę pomoże. Szczerze mówiąc mi również bardzo zależy na tym, żeby opera korzystała z GTK ;)
http://matiit.jogger.pl/2008/09/27/opera-i-qt4/
Awatar użytkownika
najczarniejszy
Posty: 68
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 18:28
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: najczarniejszy »

Dzięki za pomoc, ale koniec końców zainstalowałem alphę Opery 10, która jak na razie nie działa gorzej od ostatniego wydania "stabilnego" (tak czy inaczej crashującego kilka razy dziennie). Styl GTK działa pięknie, jeśli nie liczyć paskudnie wyglądających ikon w menu, artefaktów przy przewijaniu stron i paru innych niedoróbek, co pewnie zostanie wyeliminowane w finalnej wersji.

tak apropo, jak zrobić żeby moja Opera przedstawiała się jako pracująca pod Debianem, tzn. żebym miał ikonkę Debiana pod postawmi tak jak Wy :> Na niektórych forach dobrze się przedstawia i mam tą ikonkę Debiana, a tutaj jak na złość pingwin.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Przy okazji Opera10, jest co najmniej kilka buildów. Jeśli doda się do repozytorium snapshotowe ze strony deb.opera.com, to prawdopdobnie dostanie się ostatnią wersję, która jest zrobiona na qt3, a nie qt4, przy czym static jest wyłącznie qt3. W tym repozytorium, ale prawdopodobnie trzeba ściągnąć ręcznie, znajduje się wersja 4166, która jest zrobiona z użyciem qt4. Najnowsza (tu) wersja 4205 jest wyłącznie qt3. Przynajmniej na razie.
Są też jednak paczki dostępne z Opera Labs, m.in. Opera Turbo (http://snapshot.opera.com/unix/10-turbo/), które chodzą co najmniej tak jak ww. buildy, natomiast wersja dostępna to 4214.
I jeszcze - wg Opery, w alfie nastąpić ma wyłącznie implementacja nowego silnika Presto2.2, być może z tego powodu nie działa tu jeszcze wszystko jak należy. W becie pojawić się mają nowe funkcje. W RC doprowadzone to ma zostać mniej więcej do finalnego pomysłu.
Nie korzystam z Opery zbyt często, jednakże oprócz większej szybkości działania, nie zauważyłem jakichś poważniejszych niedociągnięć 10alpha jak dotychczas, przynajmniej takich, które absolutnie nie dają żyć :)
marvell
Posty: 92
Rejestracja: 17 lutego 2009, 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: marvell »

najczarniejszy, w jaki sposób zintegrowałeś operę 10 z GTK? U mnie mimo tego, że w qt-config mam ustawione GTK, to opera słabo (jakby częściowo) integruje się z nim.
najczarniejszy pisze:tak apropo, jak zrobić żeby moja Opera przedstawiała się jako pracująca pod Debianem, tzn. żebym miał ikonkę Debiana pod postawmi tak jak Wy :> Na niektórych forach dobrze się przedstawia i mam tą ikonkę Debiana, a tutaj jak na złość pingwin.
opera:config, szukasz "ISP", w pole Id wpisujesz "Debian"
Awatar użytkownika
najczarniejszy
Posty: 68
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 18:28
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: najczarniejszy »

Zakładam, że zainstalowałeś GtkStyle i masz builda z Qt4. W qtconfig-qt4 wybierasz styl Gtk. Teraz, w Operze, Narzędzia->Skórka->Naturalna Qt. U mnie wygląda to tak:

Obrazek
marvell
Posty: 92
Rejestracja: 17 lutego 2009, 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: marvell »

Jednak wszystko jest ok. Wydawało mi się, że to nie działa poprawnie, ale jest dobrze.

Pozdro
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Obok tematu, ale może się przyda.
http://my.opera.com/andol/blog/2008/12/ ... -po-polsku

Pozdrawiam
sj65
Awatar użytkownika
najczarniejszy
Posty: 68
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 18:28
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: najczarniejszy »

:evil: A teraz się wkurzyłem. Wiecie może jak wyłączyć ten komunikat o aktualizacji przy każdym starcie?


//edit
Ok, już wiem, w opcjach zabezpieczeń było.
ODPOWIEDZ