[+] konfiguracja i instalacja - iwlwifi-3945-1.ucode

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

[+] konfiguracja i instalacja - iwlwifi-3945-1.ucode

Post autor: Jdwind »

Witam, to chyba mój pierwszy post tutaj. Do niedawna miałem na laptopie HP nx7400 Ubuntu i tam nie miałem żadnego problemu z siecią. Chciałbym spróbować swoich sił z Debianem, ściągnąłem pierwszą płytę instalacyjną DVD i podczas instalacji pokazał mi brak sterownika iwlwifi-3945-1.ucode. Zignorowałem tą informację i poszedłem dalej. Po zainstalowaniu próbowałem się połączyć z moją siecią, wpisywałem nazwę sieci, klucz ASCII (na routerze D-Link mam włączone szyfrowanie WEP) i co chwila otrzymywałem komunikat o konieczności wprowadzenia poprawnego hasła. Niestety, nie udało mi się połączyć z siecią, możecie mi podpowiedzieć, co powinienem zrobić/doinstalować, żeby mi się udało? Debian 5.0 wersja stabilna. Będę wdzięczny za pomoc i wyrozumiałość, bo dopiero zaczynam przygodę z Debianem. Aha, na Ubuntu ten sam klucz wpisany raz i wszystko działa bez problemu.
Pozdrawiam.
Piotrus Pan
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 24 września 2008, 06:59

Post autor: Piotrus Pan »

Cześć

¦ciągnij sobie pod windowsem, nagraj na pendriva, przełącz się na Linuxa i zainstaluj:

http://ftp.pl.debian.org/debian/pool/no ... 14_all.deb

Jeżeli potrafisz to możesz wejść z linuxa na partycje windowsa po ściągnięciu tego pliku ... wszystko zależy od Ciebie.
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jdwind »

Dzięki, już próbuję to zrobić.
Pozdrawiam.
EDIT:
No i chyba się udało, bo właśnie piszę z Debiana :) Dziękuję bardzo i biorę się za lekturę, żeby poznać system.
Piotrus Pan
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 24 września 2008, 06:59

Post autor: Piotrus Pan »

W prawym dolnym rogu każdego posta jest pokazany obrazek przedstawiający system operacyjny i przeglądarkę z jakiej się posta pisało :-P
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Piotrus Pan pisze:W prawym dolnym rogu każdego posta jest pokazany obrazek przedstawiający system operacyjny i przeglądarkę z jakiej się posta pisało
Tak. Tylko jeżeli rozpoczął pisanie wiadomości z innego systemu operacyjnego, a później edytował (tak jest w tym wypadku) to nie mógł zmienić informacji o używanym systemie i musisz uwierzyć na słowo, że udało się skonfigurować połączenie.
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Re:

Post autor: Jdwind »

Tak właśnie było, natomiast teraz też piszę z Windows XP bo... No właśnie, wczoraj się cieszyłem, dzisiaj uruchamiam Debiana i niestety połączenia brak. Na ruterze (D-Link) mam ustawione DHCP. Znalazłem kilka postów o "gubieniu ustawień", więc zaraz spróbuję znaleźć jakieś rozwiązanie, póki co pod Windows.
Pozdrawiam.
Piotrus Pan
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 24 września 2008, 06:59

Post autor: Piotrus Pan »

Ja sobie tylko żartowałem :-P
A o gubieniu ustawień przy sieci DHCP nie słyszałem?
Powodzenia :-)
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

Witaj!
W ubiegłym roku na laptopie HP nx7400 (taki jak Twój) uruchomiłem tę kartę.
Opis w poście z dn 2008-04-10, 00:14 oto ten link

pozdrowienia

PS Obecnie na laptopie mam inny system.
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Re:

Post autor: Jdwind »

Piotrus Pan - mam na D-Link włączone DHCP, a jak wejdę w Administracja - Sieć to jest moja sieć wifi, zaznaczone DHCP ale DNSy mam wpisane (tzn. ja ich nie wpisywałem, system sam je wykrył). Może powinienem je usunąć? Network-manager nie pokazuje mi wykrytych sieci bezprzewodowych (chociaż wiem na pewno, że jest ich kilka w okolicy, oprócz mojej). Czytałem też, że może spróbować zmienić na wicd zamiast nm?
DadaD - dzięki, już czytam Twój post.
Pozdrawiam
EDIT:
właśnie sprawdziłem, że adres w DHCP mam jakiś z kosmosu - 169.254.3.254 a zakres na routerze mam 192.168.0.1/24. Czyli nie pobiera mi adresu z routera. Pewnie coś nie startuje z systemem, że nie trzyma ustawień.
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

Powinieneś zainstalować tylko

Kod: Zaznacz cały

aptitude install firmware-iwlwifi
które jest w repo. Nie ma potrzeby instalować z "debów".

i dalej iść zgodnie z podanym przeze mnie powyżej wątkiem.
Według tej recepty w ubiegłym roku karta mi działała.

Jeszcze jedna uwaga.
Można ręcznie skonfigurować sieć na routerze na sztywno, wchodząc w panel konfiguracyjny. Przy wyłączonym dhcp
- ustawić dns-y
- ip komputerów
- mac-i komputerów
Najlepiej spisz na jakich parametrach sieć działa pod Windows i takie później ustaw na Debianie ręcznie.

Pozdrowienia
ODPOWIEDZ