zrzuty ekranu i konfiguracja smplayera

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

zrzuty ekranu i konfiguracja smplayera

Post autor: Morfik »

Istnieje jakaś alternatywa dla tego programu co robi zrzuty ekranu pod Debianem?

Chodzi mi o taki programik, co by robił zrzut, zapisywał go automatycznie pod nazwą (data, godzina) w określonym miejscu i to bez klikania. I dobrze żeby działał trochę lepiej niż ten co jest domyślnie ustawiony bo wystarczy kliknąć w menu i już się nie da zrobić zrzutu.

I jeszcze kilka pytań o SMPlayera.

Czy można ustawić aby podczas ładowania jakiegoś filmu czy filmów o różnej rozdzielczości okno programu było o stałych wymiarach, a nie zwiększało się lub zmniejszało się w przypadku zmiany rozdzielczości filmu? Później ewentualnie bym sobie ten film "rozciągnął" albo dał na cały ekran.

Czy dałoby radę ustawić aby program pamiętał ustawienia suwaka tego co odpowiada za głośność bo co zresetuję SMP to mam ten suwak na środku (w amaroku pamiętane są moje ustawienia).

Czy można zmienić czas jaki jest przypisany do strzałek? Chodzi o przeglądanie filmu, wciskam strzałkę w prawo to mi skacze o 20 sekund - czy można to ustawić jakoś aby było np.: 5 sekund.

Ostatnie pytanie dotyczące napisów.

Mam np.: film w trybie 16:9 i załączam napisy to są wyświetlane na filmie, a chciałbym aby były wyświetlane na dole ekranu na tym czarnym pasku. Próbowałem przesunąć napisy w dół ale nie chcą wyjść poza obszar filmu.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Nie określiłeś z jakiego środowiska korzystasz, więc ciężko będzie Ci cokolwiek doradzić. Jeśli chodzi o screenshooter to nie ma jakiegoś 'standardowego'. Może scrot? Podepniesz go pod jakiś klawisz i będzie. Co do smplayera- pewnie większość z tego, o co pytasz znajdziesz w opcjach.
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Ad. 1 Może tu coś znajdziesz:
http://fluxboxpl.org/portal/Szybki_zrzu ... Fluxboksie
Ad. 2
Proste we Fluxboxie
Co do reszt nie wiem, pewnie tak. Obejrzyj:

Kod: Zaznacz cały

nano ~/.smplayer/smplayer.ini

Kod: Zaznacz cały

nano ~/.smplayer/smplayer_files.ini
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Post autor: Morfik »

¦rodowisko: gnome
A co do opcji smp to właśnie nie mogę znaleźć.

Edit:

Zaraz zobaczę tego "ini"?

Udalo mi się załatwić tylko rozmiar okna, żeby się nie zmieniał.

Co do napisów to mam ustawione:

Kod: Zaznacz cały

domyślna pozycja napisów - 100 dol (max)

Kod: Zaznacz cały

nano ~/.smplayer/smplayer_files.ini
Tego pliku nie posiadam gdyż nie mam zaznaczonej opcji aby mi smp tworzył w nim konfigurację dla kolejnych plików video.

Co do strzałek jeszcze - niezależnie co ustawię 10s, 5s, 1s ciągle przewija po 10s, z tym, że z początku nawet po 2-5s, a poniżej stale co 10s. Dziwne?

Jeszcze jutro pokombinuje, może coś przeoczyłem?
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Ctrl+p lub Opcje=> Ustawienia. W "SMplayerze"
Poczytaj pliki w folderze /usr/share/doc/smplayer
Wpisz w Goole "smplayer" i skorzystaj z kilku odnośników, na pewno znajdziesz coś co Ciebie interesuje,
np. http://blog.luniewski.eu/2009/01/24/smplayer/. Na tej stronie już masz odpowiedź na jedno ze swoich pytań, a może na więcej.

Pozdrawiam
sj65
ODPOWIEDZ