Xfree86 czy xorg

Pomoc dotycząca instalacji systemu
siwy
Posty: 3
Rejestracja: 04 marca 2007, 18:47

Xfree86 czy xorg

Post autor: siwy »

Witam
Niebawem zapodam sobie debiana na swojego kompa, czytałem kilka srtów na temat instalacji i nasuneło mi sie nastepujące pytanie co wybra c xfree86 czy xorg ?
Bede wdzieczny za kazdą wypowiedz ;)
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Oczywiście, ze xorg. Jest nowy, lepszy, xfree86 już odchodzi.
siwy
Posty: 3
Rejestracja: 04 marca 2007, 18:47

Post autor: siwy »

Zapomniałem dodac ze mam sarge wiec jzu chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie, xorg tylko w etch ;/ moze macie jakies linki z instalacja sarge? ale sam system bazowy albo jakies linki do konfiguracji xfree86
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zainstaluj Etch'a
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Na sarge też możesz zainstalować xorg. Ale lepiej posłuchaj rady Kaka' i zainstaluj Etch'a
siwy
Posty: 3
Rejestracja: 04 marca 2007, 18:47

Post autor: siwy »

poczekam na stablina wersje etch, mam na płyta juz sarge wiec przy nim zostane. Mozecie mi zapodac linki do konfiguracji xfree86
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Naprawdę! Kaka' ma rację. Etch jest stabilny! Domyślam się, że nie stawiasz serwera, tylko chcesz go na komputer domowy. Sarge na komputer domowy się kompletnie nie nadaje. Np. nie zainstalujesz na nim k3b, bo wyskoczy Ci masa zależności do zainstalowania, a te zależności będą się kłóciły z już zainstalowanymi pakietami w systemie.
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Ewentualnie jak masz już Sarge to po zainstalowaniu zrób upgrade do testing. Ja mam cały czas testing i nie ma żadnych problemów. System jest stabilny tak samo jak Sarge. Jeśli zostaniesz przy sarge będziesz miał więcej problemów niż zalet z powodu tego że stabilny. Posłuchaj rad bardziej doświadczonych userów :)
ODPOWIEDZ