s

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
shade
Posty: 1
Rejestracja: 08 grudnia 2008, 18:04

Post autor: shade »

Wydzielono z tematu: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t= ... e14a043575

Witam, możesz mnie powiedzieć czy jak podłączysz słuchawki do wyłączonego laptopa i go odpalisz to głośniki są włączone? Właśnie u mnie tak się robi. Tak samo jak zrobię mute w kde i unmute to głośniki zaczynają działać mimo włożonej wtyczki słuchawek.

Co do czytnika linii to działa z fprintem. Co do kamery to sterownik z jądra nie gspca a uvc. Co do wifi to dla tej sieciówki sterowniki z jąder od 2.6.27 w górę (starsze mogą być popsute).
Utumno
Beginner
Posty: 432
Rejestracja: 09 listopada 2008, 13:04
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Utumno »

Ogolnie Thinkpady dzialaja bardzo dobrze. Ja mam X61 i dziala wszystko.

Co do czytnika linii papilarnych - thinkfinger z experimental.
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

Jak podlącze słuchawki do wyłączonego laptopa, włączę go, to dźwięk leci przez słuchawki/zewnętrzne głośnik, a głośniczki laptopa są wyłączone. Ta sytuacja ma miejsce w Archu. Debiana nie mam już od około 2 -3 m-cy. Ogólnie Arch sprawuje się doskonale. Po instalacji np. nie trzeba dopisywać w Alsa linijki by działał dźwięk, po prostu jest po konfiguracji Alsy (alsaconfig i enter, enter - jak w Windows), drugą dość istotną rzeczą jest dużo niższa temperatura laptopa (nagrzewanie się obudowy), w porównaniu do Debiana tak około 30-40% (100% to temperatura z Debiana), kamerka działa od ręki, więc nie wiem czy to gspca czy uvc itd.
skiss
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 14:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: skiss »

Używam Debiana na lenovo 3000 n200 i nie zaobserwowałem grzejącej się aż tak obudowy, byc może jest to poprawione już w kernelu - 26, rok temu Ubuntu nagrzał mi go tak mocno, że się wyłączył. Wraz z postępem czasu i nowego kernela jest już wszystko dobrze, no poza sterownikami do karty intela bo te mogłyby być lepsze. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ