Podwójne uruchamianie programów np. mplayer, audacious

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
hakalele
Posty: 15
Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:20

Podwójne uruchamianie programów np. mplayer, audacious

Post autor: hakalele »

Bardzo mnie wkurza podwójne uruchamianie się programów odtwarzających np. filmy czy dźwięk przy dwukliku (no dobrze, czasem jest tych kliknięć więcej). Chodzi mi np. o mplayera, vlc, audaciousa itp.
Czy da się jakoś w systemie zablokować ich podwójne uruchamianie? Rzadko oglądam dwa filmy równocześnie ;)

P.S. Podobnie zdarza mi się uruchomić podwójnie aktualizacje systemu, ale to się tak często nie zdarza.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

trzeba przed korzystaniem z komputera wyciszyć się i uspokoić
wtedy będziesz klikał tylko raz

P.S. Jak się pije za dużo kawy też się ma takie nerwowe odruchy.
hakalele
Posty: 15
Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:20

Post autor: hakalele »

Ok, brawo, jestem olśniony błyskotliwością interlokutora. Ale czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

Może po prostu wystarczy kliknąć raz, żeby coś włączyć? Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że - jak słusznie zasugerował twój 'błyskotliwy interlokutor' - najzwyczajniej w świecie klikasz na pliku zbyt wiele razy.
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

Możesz sobie ustawić uruchamianie na jedno kliknięcie (nie wiem jakiego środowiska używasz), tylko wtedy klikaj raz bo inaczej to ze 4 razy uruchomisz.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

hakalele pisze:brawo, jestem olśniony błyskotliwością interlokutora.
Może podaj z jakiego środowiska graficznego korzystasz. Wystarczy chyba skonfigurować działanie myszki podobnie jak w Windows i nie będzie problemu dodatkowego klikania.
hakalele
Posty: 15
Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:20

Post autor: hakalele »

fnmirk pisze:
hakalele pisze:brawo, jestem olśniony błyskotliwością interlokutora.
Może podaj z jakiego środowiska graficznego korzystasz. Wystarczy chyba skonfigurować działanie myszki podobnie jak w Windows i nie będzie problemu dodatkowego klikania.
Poczciwy gnome. Spróbuję pobawić się ustawieniami myszy. A z tym uruchamianiem aktualizacji systemu to jest po jednokliku i stąd częsty nadmiar.
ODPOWIEDZ