brak latin2 w phpmyadmin

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
joshuavh
Posty: 18
Rejestracja: 01 sierpnia 2006, 08:29
Lokalizacja: Lublin

brak latin2 w phpmyadmin

Post autor: joshuavh »

Mam postawionego mysql 4.1 oraz phpmyadmin 2.6.2. Na mysql’u chodzi mambo i po dodaniu do niego komponentu bazy teleadresowej w bazie pojawiły się krzaki czyli każdy polski font zamieniony jest na ? Przegooglowałem dwa dni i w poradach znalazłem aby zmienić kodowanie bazy na latin2 czyli odpowiednik ISO 8859-2. Problem w tym że w phpmyadmin pojawia się owo kodowanie ale nie można go wybrać. Czy ktoś może wie jak sobie poradzić z tym problemem?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

A jakie masz kodowanie systemu? Zmień kodowanie systemu na ISO 8859-2. http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579
joshuavh
Posty: 18
Rejestracja: 01 sierpnia 2006, 08:29
Lokalizacja: Lublin

re

Post autor: joshuavh »

zrobiłem dokładnie jak w podanym przez Ciebie opisie.. Latin2 dalej się nie pojawia
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

Zrób na chama. ;-)
Dopisz zapytanie następujące zapytanie do bazy:

Kod: Zaznacz cały

mysql_query("SET NAMES latin2");
Do pliku odpowiedzialnego za łaczenie się z bazą, pewnie będzie w katalogu /db/ albo coś w tym stylu (nie znam tego cms)

Ew.(jeżeli nie ruszy) zamień na latin1, utf8

Pozdrawiam
joshuavh
Posty: 18
Rejestracja: 01 sierpnia 2006, 08:29
Lokalizacja: Lublin

wszystko jest ok

Post autor: joshuavh »

Wszystko jest ok. Tzn. mam rozwiązanie. Kodowanie w samej bazie jest ok, tyle że formularz z którego wprowadzane i wyszukiwane są rekordy - do podstrony ma zapewne ustawione inne kodowanie. W momencie kiedy nowe rekordy wpisywane są z poziomu phpmyadmin wszystko jest ok tyle że wyświetlane w ww. formularzu jest inne, zatem wyszukiwanie jest z niego niemożliwe. Rozwiązaniem byłoby (chyba) ustawianie kodowania takiego samego dla bazy jak i dla formularza...
Generalnie ustawianie kodowania jest w tym przypadku nieistotne. Kłopoty zaczynają się przy próbie eksportu danych z poziomu phpmyadmin do np. Worda, CSV czy HTML'a.

Problem jest taki że nie wiem jak to ustawić.. za podpowiedzi byłbym wdzięczny
ODPOWIEDZ