Composite xfce

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
us3r
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 2007, 19:56

Composite xfce

Post autor: us3r »

Mam mały problem. Mianowicie kiedy klikam na opcje "włącz wyświetlanie composite" cały ekran robi się szary i nic nie da się zrobić. Próbowałem nawet raz po tym zrestartować iksy ale doszło do tego że musiałem wywalić całą konfiguracje xfce. Próbowałem zainstalować compiz-fusion więc mam akceleracje 3d ale on też nie chciał współpracować. Po włączeniu praktycznie nie można bylo pracować na komputerze. Nie wiecie jak to rozwiązać? Jak coś xorg.conf w załączniku.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Masz troche namotanych wpisow w xorgu, dubluja sie wpisy etc. byc moze to jest przyczyna.
Sprobuj wygenerowac nowy xorg bez dodatkowych wpisow i udziwnien, tak by miec akceleracje i dodaj do niego tylko sekcje dla uruchomienia composite.

Jak compozytor Xfce albo compiz zadzialaja wtedy mozesz pododawac pare dodatkowych wpisow na probe by zwiekszyc wydajnosc itd.

Kod: Zaznacz cały

Section "DRI"
	Mode	0666
EndSection

Section "Extensions" 
	Option "Composite" "Enable"
EndSection
us3r
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 2007, 19:56

Post autor: us3r »

Usunąłem wszystkie wpisy, które dodałem instalując compiz-fusion i przy próbie instalacji beryla, dalej tylko szare tło.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Coz cos musi byc powazniej namotane. Probowales zainstalowac zamkniete sterowniki, moze na nich wszystko bedzie ok?
us3r
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 2007, 19:56

Post autor: us3r »

No i nic... zmienilem na zamkniete wedlug tego how-to : http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?p=118 i dalej przy wciskaniu "włącz wyświetlanie composite" tlo szarzeje i jak przesune okinenkiem tez sie robi szare... :-/

[ Dodano: 2008-05-25, 17:45 ]
Tylko teraz zauważyłem że nie mam akceleracji 3d...
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

To musisz ja uruchomic bez tego nici z composite. Jesli zrobiles nowego xorga to go zamiesc zobaczymy.
us3r
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 2007, 19:56

Post autor: us3r »

hym a przed wpisaniem

Kod: Zaznacz cały

aticonfig --initial 
trzeba wyczyscic calego xorga? Tam nie ma nic takiego napisane ale pojawily mi sie dwa razy te same selekcje.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Ja w kazdym razie zrezygnowalem z xorga tworzonego za pomoca

Kod: Zaznacz cały

aticonfig --initial
Wlasnie ze wzgledu na to ze robil sie dodatkowy bajzel.

Zamieszczam ci w zalaczniku twoj przeczyszczony pliczek xorga i z ustawionym composite pod zamkniete sterowniki. Zmien tylko nazwe, podmien go i zrestartuj kompa.

Ps. Zrob kopie obecnego, w razie czego nadpiszesz gdyby cos nie chcialo zastartowac.
us3r
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 2007, 19:56

Post autor: us3r »

Dziękuję wszystkim ale nadal nie działa.
rzepaczyk
Beginner
Posty: 107
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:19
Lokalizacja: Opole

Post autor: rzepaczyk »

Kod: Zaznacz cały

Section "DRI" 
    Mode    0666 
EndSection 
to wyrzuc z xorg.cong

Kod: Zaznacz cały

Section "Extensions" 
    Option "Composite" "Enable" 
EndSection 

To musi byc w corg.conf. Zobacz jaki masz domyslny menedzer okien bo nie wszystkie obsluguja kompozytor. W xfce domyslny jest xfwm4 jezeli ten ci nie przejdzie to mozesz sprobowac z compiz, murrine i xcompgr.

[Dodano: 2008-07-25, 06:25]

Kod: Zaznacz cały

Section "DRI" 
    Mode    0666 
EndSection
to wyrzuc z xorg.cong

Kod: Zaznacz cały

Section "Extensions" 
    Option "Composite" "Enable" 
EndSection 
To musi byc w corg.conf. Zobacz jaki masz domyslny menedzer okien bo nie wszystkie obsluguja kompozytor. W xfce domyslny jest xfwm4 jezeli ten ci nie przejdzie to mozesz sprobowac z compiz, murrine i xcompgr.
ODPOWIEDZ