Counter Strike 1.6 Nonsteam + wine

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
dune
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 19:56

Counter Strike 1.6 Nonsteam + wine

Post autor: dune »

Witam wszystkich :) Mam problem z aplikacją CS NS 1.6. Uruchamiam grę poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

$ WINEDEBUG="-all" wine hl.exe -game cstrike -width 1024 -height 768 -applaunch 220 -heapsize 512000 +map_background none "$@"
lub po prostu

Kod: Zaznacz cały

$ wine hl.exe -game cstrike
Oba sposoby uruchamiają (imho) gierkę poprawnie, jednak jest pewien problem przy ładowaniu samej rozgrywki. Gdy wybiorę serwer z listy, to owszem - pobiera jakieś pliczki, podobno je ładuje... jednak nie robi nic więcej. Czasami pojawia się "ten jeden" obraz dla mapy, początkowy - czasami nawet powtarzający się 1,5 sekundowy dźwięk. Później widzę tylko kursor i wszystko stoi... ratuję się trzeba królami, albo zabijam procesy. Gdy sam próbuję postawić serwer, to staje przy 'Parsing game info' - ostatnim punkcie, widzę kursor i prostokąt od VAC. Na początku pomyślałem, że to sterowniki - jednak $ lspci -vv zwraca poprawnie moją kartę graficzną (GeForce2 MX/MX400), YT i cała reszta działa wyśmienicie. Nie ma tego problemu, gdy gram w HL:

Kod: Zaznacz cały

$ wine hl.exe
PS Do Lenny'ego nie instalowalem sterownikow, bo zamkniete czepiaja sie o moj gcc. Czytałem też inne tematy na tym forum, ale żaden sposób nie okazał się skuteczny.

Any ideas? :-)
kazzomy
Posty: 84
Rejestracja: 25 października 2007, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kazzomy »

Ja miałem podobny problem ściągnąłem inną wersję i wszystko gyt.

IMO nie warto się bawić fps'y znacząco idą w dol...(u mnie z 60 do 20 zeszło)
No chyba ze nie ma Windows na dysku, a PC nie jest najgorszy, ale ja tego nie testowałem;].

.
dune
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 19:56

Post autor: dune »

Windows nie ma i nie będzie :)
Piszesz o innej wersji instalki non-steam'a , czy samego patcha (aktualnie V23)?

.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Która wersja wine i skąd?

Ja mam wine 0.9.60 i Cs'a z patchem V23 i wszystko działa poprawnie.

Odpalam podobnie jak Ty, skryptem:

Kod: Zaznacz cały

WINEDEBUG="-all" wine "C:\Program Files\Valve\hl.exe" -nomaster -game cstrike -width 1280 -height 800 -applaunch 220 -heapsize 512000 +map_background none "$@"
EDIT
Win$hita nie ma i nie będzie
A co to ten "Win$hit"? Możliwe, ze chodziło Ci o MS Windows, ale chyba nie "jechałbyś na fali populizmu", przekręcając nazwy produktów.
dune
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 19:56

Post autor: dune »

Kod: Zaznacz cały

dune@debian:~$ wine --version
wine-0.9.59
Prawdopodobnie z repo debiana, nie winehq. Przedtem instalka zawierała v7, teraz spróbuję z v6.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Ja mam standardowo v7 i na to v23 i wszystko działa.

Wydaj polecenie:

Kod: Zaznacz cały

wineprefixcreate
dune
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 19:56

Post autor: dune »

Kod: Zaznacz cały

dune@debian:~$ wineprefixcreate
ALSA lib seq_hw.c:457 :( snd_seq_hw_open) open /dev/snd/seq failed: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
err:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo  couldn't initialize OpenGL, expect problems
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress No libGL on this box - disabling OpenGL support !
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress No libGL on this box - disabling OpenGL support !
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress No libGL on this box - disabling OpenGL support !
/home/dune/.wine updated successfully.
Teraz, na v6, nie chce nawet ruszyć... może to faktycznie wersja wine?
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Chyba tak.

Odinstaluj z opcją purge wszystkie elementy wine i usuń katalog z home.

Możesz dodać na chwile repo Sida i z niego pobrać nowszą wersje wine.

Później jeszcze raz:

Kod: Zaznacz cały

wineprefixcreate
dune
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 19:56

Post autor: dune »

$ wineprefixcreate zwraca nadal to samo, z tego co widzę może mi brakować jakichś bibliotek związanych z opengl. Takowych specjalnie nie instalowałem, później zobaczę jeszcze tego v7, jak mówiłeś... on startował, zobaczymy jak z wine 0.9.60.

Kod: Zaznacz cały

dune@debian:~$ wine notepad.exe
dune@debian:~$ wine --version
wine-0.9.60
dune@debian:~$ wineprefixcreate
ALSA lib seq_hw.c:457 :( snd_seq_hw_open) open /dev/snd/seq failed: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
err:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo  couldn't initialize OpenGL, expect problems
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress No libGL on this box - disabling OpenGL support !
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress No libGL on this box - disabling OpenGL support !
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress No libGL on this box - disabling OpenGL support !
/home/dune/.wine updated successfully.
kazzomy
Posty: 84
Rejestracja: 25 października 2007, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kazzomy »

dune pisze:Windows nie ma i nie będzie :)
Piszesz o innej wersji instalki non-steam'a , czy samego patcha (aktualnie V23)?

.
Nieeee chodzi mi o całego cs'a. Zdaje mi się, że niektóre po pathowaniu po prostu nie nadają sie na linucha. Moze poszukaj spathowanej wersji. O ile masz ten sam problem co ja. A jak cos to mi sie udalo na v. 28. Chodz jak dla mnie to nie ma znaczenia. Ew. sproboj otwartych sterownikow.
ODPOWIEDZ