Instalacja Debiana Testing(etch?) na dysku SATA

Pomoc dotycząca instalacji systemu
czarek.bike
Posty: 3
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:14

Instalacja Debiana Testing(etch?) na dysku SATA

Post autor: czarek.bike »

witam, w zwiazku z tym ze poprzedniejsze wersje debiana(3.1 r4, r3,....) mialy problemy z obsluga Serial-ATA sciagnalem najnowszego Debiana testing, ktory rzekomo obsluguje SATA.

zaczalem instalowac. krok wykrywania dysku: nie wykryl dysku bo nie ma sterownikow. wyswietla sie lista kilkunastu/kilkudziesieciu. probowalem wszystkie - zaden nie pasuje. jest opcja zeby zainstalowac z dyskietki. ok...ale ja nie mam flopa w notebooku(mozna by podlaczyc flopa przez adapter ata>usb ale to pozniej), najpierw musze znalezc sterowniki do dysku. GOOGLE nie pomoglo, na stronie producenta maja stery tylko pod winde :/.

Pomozcie mi to znalezc, mecze sie juz z instalacja debiana troche czasu(najpierw sciagalem tydzien 3.1r4 i nie udalo sie zainstalowac. sciagnalem testinga i tez problem, ubuntu tez nie chce mi sie instalowac - zawiesza mi sie podczas wlaczania partition managera podczas instalacji :/)

Moj dysk to Western Digital 160gb SATA:

dokladne oznaczenie: WDC WD1600BEVS-00RST0

z gory dzieki. pozdrawiam
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Napisz jaką masz płytę główną. Czy Knoppix wykrywa dysk bez problemów?
czarek.bike
Posty: 3
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:14

Post autor: czarek.bike »

HP Compaq nx7400 EY508ES to moj notek, a plyta glowna to: Hewlett-Packard 30A2 (takie oznaczenie jest w AIDA32)

knoppixa nie odpalalem z prostej przyczyny - nie mam go :/
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Z tego co zdołałem wygooglać na temat tego notebooka, to powinieneś móc odpalić ten dysk na standardowym jądrze 2.6.x. Jesteś pewien, że próbujesz zainstalować Debiana Etch (4.0)?

Sprawdź też tę stronę: http://emisca.altervista.org/nx7400/ - opisano tam jak uporać się z kilkoma problemami, a nawet udostępniono pliki konfiguracyjne dla najnowszych jąder.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

próbowałeś tych obrazów ?
czarek.bike
Posty: 3
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:14

Post autor: czarek.bike »

Jesteś pewien, że próbujesz zainstalować Debiana Etch (4.0)?
Tak, to jest Etch
Sprawdź też tę stronę: http://emisca.altervista.org/nx7400/ - opisano tam jak uporać się z kilkoma problemami, a nawet udostępniono pliki konfiguracyjne dla najnowszych jąder.
poczytam i bede probowal.

próbowałeś tych obrazów ?
za 20 min sciagne i dam znac czy cos zrobilem czy nie

pozdro
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

Ja mam identycznego HP'ka i u mnie Etch poszedł bez problemu (netinstall). Wykrył i dysk, i sieciówkę, a nawet dźwięk był i rozdzielczość w X-ach 1280x800.
ODPOWIEDZ