ALC850 i alsa

Pomoc dotycząca instalacji systemu
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

ALC850 i alsa

Post autor: umara »

Mam ja sobie w domu debianka sarge. Na mobo mam zintegrowany kodek dźwiękowy AC97 ALC850. Problem jest taki, że za pierona nie da się go zainstalować.
Po pierwszej próbie instalacji, doszedłem do wniosku, że może trzeba skompilować jądro z obsługą PNP oraz obsługą sterowników AC97 oraz ALSA. Tak też zrobiłem. Oczywiście mam zainstalowane wszystkie moduły związane z ALSA. Dalej nic z tego.
¦ciągnąłem również sterowniki ze strony producenta i próbowałem z nich instalować, niestety również nic z tego.

Aha, zanim rozpocząłem instalację dodałem użytkownika oraz roota do grupy muzyka (czy jakoś tak ;) )

po kilku próbach wymiękłem i już nie mam zielonego pojęcia co mam z tym zrobić.

Uprzejmie proszę o nie pisanie, abym zaktualizował sobie sarge do etch, albowiem, repozytoria podane przez was są już nieaktywne, chyba, że są jeszcze jakieś inne, to z chęcią zmienię na testówke :)

Czy ktoś ma jakieś propozycje? Generalnie obecnie tylko tego mi brakuje do pełnej funkcjonalności systemu.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

hmm, a probowałeś z dmixem?
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

Kaka' pisze:hmm, a probowałeś z dmixem?
nie, z tym akurat nie próbowałem. Jak się wrócę z roboty do domu to przetestuje czy to coś da.

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

umara pisze: nie, z tym akurat nie próbowałem. Jak się wrócę z roboty do domu to przetestuje czy to coś da.
Tu masz opis: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=3067#3067
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

umara pisze:Uprzejmie proszę o nie pisanie, abym zaktualizował sobie sarge do etch, albowiem, repozytoria podane przez was są już nieaktywne, chyba, że są jeszcze jakieś inne, to z chęcią zmienię na testówke :)
jak są nie aktywne ? ja z nich korzystam codziennie i działają (tak jak setki innych osób), więc nie jest możliwe żeby nie działały.
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

velmafia pisze:
umara pisze:Uprzejmie proszę o nie pisanie, abym zaktualizował sobie sarge do etch, albowiem, repozytoria podane przez was są już nieaktywne, chyba, że są jeszcze jakieś inne, to z chęcią zmienię na testówke :)
jak są nie aktywne ? ja z nich korzystam codziennie i działają (tak jak setki innych osób), więc nie jest możliwe żeby nie działały.
nie wiem, może źle coś wpisałem w source.list. sprawdzę jak będę w domku.

EDIT:
velmafia miales racje, dzialaja. przepraszam za zamieszanie
Kaka niestety nie pomoglo, ale wlasnie teraz sciagaja sie pakiety do etcha i mam zamiar zaktualizowac system do wersji testowej. Mam nadzieje, ze rozwiaze to moje problemy.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale niestety znowu nie moge ich wpisywac z klawiatury :-/ Wyswietlaja sie ok, ale pisac ich nie moge. Ale tylko w iksach, wiec nie ma zle ][ Dodano: 2007-02-02, 15:21 ][/size]
Kaka i velmafia dzięki za pomoc, wasze uagi przydały się bardzo (Kaka - instalacja karty, Velmafia - zwrócenie uwagi na repozytoria) :D

Dźwięk hula aż miło..... z jednego głośnika i subwoofera :D Ale grunt, że coś gra.
Problem polegał na tym, że zarówno alsa w sargu jak i w etchu nie wykrywała mej karty muzycznej. Po instalacji sterów od producenta instalowała się alsa 1.09a, która nie współpracowała z pozostałymi modułami alsy 1,08, zresztą zdziwiłbym się gdyby moduł chciał z nią działać. Jednak karty dalej nie było.
W końcu wpadłem na pomysła, coby odpalić module-assistant i przywrócić ALSA do poprzedniej wersji, albowiem doszedłem do wniosku, że jednak karta musiała się dodać do bazy. Przywróciłem, z rebootowałem, odpaliłem ALSA i dźwięk mam. I satysfakcję, że mi się udało :D

Jak wrócę do domu będę próbował odpalić wszystkie 5 głośników i subwoofer. Jak na razie działa głośnik przedni prawy i subwoofer.
ODPOWIEDZ