Problem z xorg

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dzieki ludzie! poszło teraz ale mam problem z wejsciem do xorg
próbuje startx ale errorami sypie
jakim innym poleceniem moge wejsc do xorg?
Pokaż co Ci wywala.
ewter
Posty: 78
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 18:00

Post autor: ewter »

Kod: Zaznacz cały

(EE) Unable to find a valid framebuffer device
(EE) NV(0): Failed to open framebuffer device, consult warnings and/or errors above for posible reasons log to see warnings)
(EE) Screen(S) found, but none have a usable configuration

Fatal server error:
no screens found
X10: fatal IO error 104 (Connection reset by peer) on X server ":0.0" after 0 reguests (0 know processed) with 0 events remaining

Udalo sie DZIEKI WSZYSTKIM siedze juz na Debianie :mrgreen:
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Wywala Ci błąd, ale na Debiana możesz wejść? Jak to w końcu jest? Pokaż tu xorg.conf oraz logi.
ewter
Posty: 78
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 18:00

Post autor: ewter »

dalem

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure xserver-xorg
a pozniej

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure kdm
i moglem wejsc do startx

Mam problem z polskim językiem. http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579 na podstawie tego opisu chce spolszczyc Debiana, niby wszystko ladnie instaluje ale wersja England nadal siedzi, nie wiem moze powinienem gdzies w opcjach zmienic... szukam i nie moge znalesc. Drugim problemem jest to ze nie widze zwykej konsoli w menu znajduje tylko ,,Root Shell - Konsole" A trzecim problemem jest to ze zainstalowaem Amarok i nie sysze dzwiekow.... pewnie brakuje mi jakis kodekow.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ewter pisze:na podstawie tego opisu chce spolszczyc Debiana, niby wszystko ladnie instaluje ale wersja England nadal siedzi, nie wiem moze powinienem gdzies w opcjach zmienic... szukam i nie moge znalesc.
Zainstaluj polski pakiet do KDE (bo chyba właśnie go używasz?):

Kod: Zaznacz cały

aptitude update && aptitude install kde-i18n-pl
a następnie ustaw język w Centrum Sterowania.
ewter pisze:Drugim problemem jest to ze nie widze zwykej konsoli w menu znajduje tylko ,,Root Shell - Konsole"
Mógłbyś dokładniej? Albo jakąś fotkę daj. A ja osobiście polecam yakuake

Kod: Zaznacz cały

aptitude update && aptitude install yakuake
ewter pisze:A trzecim problemem jest to ze zainstalowaem Amarok i nie sysze dzwiekow.... pewnie brakuje mi jakis kodekow.
A kolega był w dziale FAQ? ]http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=494[/url] Jak zrobisz wszystko według tego to dźwięk będzie śmigać.
ODPOWIEDZ