Jakie ciche ch

Wszystko Off Topic
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Jakie ciche chłodzenie do radeon 9600 pro

Post autor: tomii »

Moja karta radeon 9600pro strasznie hałasuje.
Macie jakieś propozycje, jakie tanie chłodzenie mu założyć żeby był bardzo cichy?
Myślałem nad jakimś radiatorem od p3 lub podobnym, czy mu to wystarczy?
Piotrek
Posty: 28
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:05
Lokalizacja: Krosno

Re: Jakie ciche chłodzenie do radeon 9600 pro

Post autor: Piotrek »

tomii pisze:Moja karta radeon 9600pro strasznie hałasuje.
Macie jakieś propozycje, jakie tanie chłodzenie mu założyć żeby był bardzo cichy?
Myślałem nad jakimś radiatorem od p3 lub podobnym, czy mu to wystarczy?
Ja na blaszaku mam właśnie ten model karty i sprawuje się bardzo dobrze a jest na chłodzeniu pasywnym.
Jak założysz radiator koniecznie zaopatrz się w program, który będzie mierzył temperaturę GPU.
Powinno być ok.
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

a jaki masz na nim radiator?
te karty mialy czujnik temp gpu?
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Z tego co wiem wersja pro (którą posiadam) czujnika temp. nie mają. Co innego 9600xt.
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

moja chyba nie, ale najważniejsze jaki radiator tam dac ,taki, żeby wystarczyl, ewentualnie z jakims wiatrakiem na 5-7V
Piotrek
Posty: 28
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:05
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Piotrek »

tomii pisze:moja chyba nie, ale najważniejsze jaki radiator tam dac ,taki, żeby wystarczyl, ewentualnie z jakims wiatrakiem na 5-7V
Wiatrak jest całkowicie zbędny, u mnie karta ma około 20 stopni, w stresie już nie pamiętam, lecz nawet gdyby miała 40 to jest b. dobrze :)

Radiator od proca przerobiony to aż za dużo na tę kartę.
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

ale od jakiego proca- różne procki miały różnej wielkości radaitory.
Piotrek
Posty: 28
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:05
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Piotrek »

Na to pytanie nie mogę ci odpowiedzieć. Po prostu jak nie chcesz kupować radiatora sklepowego to przerób największy wolny radiator jaki masz i przymocuj do GPU (wliczając pastę termoprzewodzącą) i jeśli nie masz czym sprawdzać temperatury jak karta nie ma czujnika to zrób to paluchami, jak radiator będzie za ciepły to znaczy, że nie wystarcza. I tak kontroluj przez jakiś czas najlepiej na bardzo wymagającej grze.
Na serwisie u znajomego mieli geforca z rodziny 8000 na pasywnym, przegrzewał się a konstrukcja była dosłownie gorąca, mimo to GPU przeżył i po dodaniu paru wiatraków hula :)
ODPOWIEDZ