podkercanie... a raczej skrecanie GPU i pamieci / PowerMizer

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
siwuch86
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 06 lutego 2008, 11:21
Lokalizacja: Kraków

podkercanie... a raczej skrecanie GPU i pamieci / PowerMizer

Post autor: siwuch86 »

Otoz mam karte GF7600GT Silent ktora to ma dosyc sporych rozmiarow chlodzenie pasywne i wszystko jest git gdyby nie to ze nieawno podczas "rutynowej kontroli" zauwazylem ze laminat jest strasznie przegrzany. Interesuje mnie jakis soft ktory dynamicznie kontrolowalby uzycie karty i w zaleznosci od potrzeb przelaczalby sie miedzy stworzonymi profilami regulujac tym samym napiecie jak i czestotliwosc pamieci oraz GPU. Wiem ze istnieje cos takiego jak PowerMizer ale to jest chyba dostepne tylko dla ukladow mobilnych?? A jesli nie to jak to wlaczyc?? Jakiego softu uzywac??
Jesli chodzi o ten powermizer to zauwazylem ze wlasciwie dziala przelaczajac sie miedzy trzema profilami, tyle tylko ze wszystkie te profile sa identyczne. ktos moze posiada jakies informacje w tym temacie?
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

Post autor: dawid »

W opcjach sterowników (tych zamkniętych) jest możliwość ustawiania częstotliwości dla rdzenia i pamięci dla trybu 2d, 3d. Trzeba tylko w xorg.conf w sekcji 'Device' dodać:

Kod: Zaznacz cały

Option "Coolbits" "1"
Po restarcie X'ów w nvidia-settings pojawi się możliwość zarówno podkręcania karty, jak i zmiana taktowania w 2d/3d.

Zainteresuj się również programem nvclock.

pozdr
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Witam,

Nie mój temat, ale:

Zastanawiałem sie dlczego mi PowerMizer nie zmiania taktowania przy obciążeniu np animacjami w Compiz-Fusion przez co często były ścięcia, po dodaniu tej opcji PM się odblokował i Compiz ruszył jak szalony :)

Wielkie dzięki Dawid..

Pozdrawiam, button.
siwuch86
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 06 lutego 2008, 11:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: siwuch86 »

działa :-) ale czestotliwosc pamieci jest wspolna dla obu trybow 2d/3d.

Mam tu jednak pewna niezgodnosc... nvclock podaje inna temperature niz nvidia-settings.
Druga sprawa to performance levels, ktore tam sa (w ilosci 3), da sie jakos ustawiac te performance level?
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

Post autor: dawid »

Cieszę się, że mogłem pomóc. U mnie też niestety częstotliwość pamięci jest wspólna dla 2d/3d. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.
ODPOWIEDZ