Dock na pulpicie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
tadzik
Beginner
Posty: 183
Rejestracja: 29 grudnia 2007, 20:36
Lokalizacja: Warszawa/Izabelin

Dock na pulpicie

Post autor: tadzik »

Witam
Szukam sobie takiego czegoś. Mam w tej chwili wbara ale potrafi się trochę kiełbasić z openboxem. Słyszałem o kiba-dock (ale on wymaga chyba beryl/compiz), kooldock (ale kde), i awn (ale gnome). Jest jakaś fajna, lekka alternatywa na coś takiego?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tanatos
Beginner
Posty: 226
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 00:14
Lokalizacja: z repo :P

Post autor: tanatos »

Kiba-dock chyba nie wymaga compiza, ale trzeba sobie skompilować i mieć akcelerację, a pozatym to wg. mnie jest to niepotrzebne, zżera zasoby i (jeszcze) niestabilne. AWN nie jest tylko dla gnome, mi równie dobrze działał pod KDE, więc pewnie i pod openboxem pójdzie.

Jeśli chodzi o "fajną, lekką alternatywę" to ja polecam adesklets+yab, używam od dawna i bardzo sobie chwalę. Wygląda to tak:
Obrazek
tadzik
Beginner
Posty: 183
Rejestracja: 29 grudnia 2007, 20:36
Lokalizacja: Warszawa/Izabelin

Post autor: tadzik »

awn ma multum zależności. oczywiście że ruszy pod każdym wmem, ale nie kusi mnie dociąganie kilkunastu dodatkowych paczek, a tym bardziej kompilacja ich (jestem na gentoo).
Adesklets chętnie wypróbuję, dzięki
Nadal szukam czegoś innego, najbardziej pasowałbymi coś jak statyczny (niezasobożrący) wbar. I chyba najprościej będzie samemu sobie takie coś napisać :)
rupek
Posty: 73
Rejestracja: 08 listopada 2007, 18:48

Post autor: rupek »

tanatos możesz zamieścic swój .conkyrc?
ODPOWIEDZ