debian - microsoft virtual pc

Pomoc dotycząca instalacji systemu
kalbron
Posty: 9
Rejestracja: 22 listopada 2006, 13:00

debian - microsoft virtual pc

Post autor: kalbron »

Witam
Jestem początkującym jeśli chodzi o dystrybucję debiana. Zamierzam przyjżeć się dystrybucji, ale z braku sprzętu chciałem go postawić na microsoft virtual pc. Z innymi dystrybucjami jak do tej pory nie było problemu. Natomiast nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Debian zamiast instalować się na virtualnej maszynie odwołuje się do stacji dyskietem. Nie próbuje instalować się z dvd. Ktoś z grupowiczów ma tak zainstalowanego debiana? Jeśli tak to jak to zrobić.

pozdrawiam
mariusz
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

kalbron pisze:microsoft virtual pc.
Złe rozwiązanie. dlaczego chcesz stawiać Debiana na Microitd? Przecież już dla mnie to nie logiczne.

Może spróbuj sobie na VMWare postawić. Ja spowodzeniem to robiłem. Jest chyba jakaś darmowa wersja tego programu. Zaraz poszukam...

[ Dodano: 2006-11-22, 17:47 ]
http://www.vmware.com/products/server/ tylko to jest z vmware darmowe. Ale jak chcesz to na workstation idzie ładnie postawić wirtualną maszynę.
leonid
Posty: 86
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 18:34
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: leonid »

Zrób sobie jedną wolną partycję i instaluj na realnym komputerze, to nie boli tak bardzo, chyba że pierwszy raz... Linux małoproblemowo współpracuje z alternatywnymi systemami operacyjnymi.
Zablokowany