Nvidia, problem z wy

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
exys
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2008, 15:38

Nvidia, problem z wyświetlaniem konsoli

Post autor: exys »

Witam, jestem nowym użytkownikiem debiana i mam dość poważny problem ze sterownikami Nvidi. Po instalacji sterowników system włącza się prawidłowo, wszystko działa rewelacyjnie, ale jak przejdę do konsoli kombinacja Alt+Ctrl+F1 lub wyłączam system i pokazuje się konsola. Cały obraz jest pokryty niebieskimi paskami i lekko miga całkowicie uniemożliwiając prace. Przed instalacja sterowników problem nie występował. Proszę o pomoc
ciuciubabka
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciuciubabka »

Cześć
1) Jesteś pewnien, że masz 64-bitowe sterowniki? (bo z opisu widzę że masz 64-bitowy system)
2) Instalowałeś z repozytorium czy ze strony nVidii? (polecam to drugie)
3) Jaki kernel i jaka karta?
4) po instalacji skonfigurowałeś X? (dpkg-reconfigure xserver-xorg)
exys
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2008, 15:38

Post autor: exys »

Sterowniki 64 bitowe, pobrałem ze strony Nvidi, kernel 2.6.24, Xorg.conf skonfigurowałem za pomocą nvidia-xorgconfig
ciuciubabka
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciuciubabka »

exys pisze:Xorg.conf skonfigurowałem za pomocą nvidia-xorgconfig
Nigdy nie używałem tego narzędzia.
Spróbuj przez dpkg-reconfigure xserver-xorg wcześniej sprawdzając na stronie producenta monitora wartości poziomego i pionowego odchylania.
A jaki chipset na karcie, bo tego nie napisałeś? Jak starsza karta to potrzebny inny sterownik
Tutaj jest lista kart których nie obsługują najnowsze stery.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

wklej zawartość /boot/grub/menu.lst
tgR

Post autor: tgR »

moze framebuffer sie gryzie ? masz framebuffer nvidia w jajcu ?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

fnmirk dobrze mowi, ustaw vga=normal w grubie. Aczkolwiek nie powinienes miec takiego problemu jezeli nie kombinowales nic z rodzielczoscia gruba, bootsplashem itd.

Byc moze masz stara karte i nowe sterowniki sie z nia gryza. Xorga radze konfigurowac tylko za pomoca instalatora nvidii. Choba ze skopales cos po drodze, wtedy usun sterowniki i zainstaluj jeszcze raz
ODPOWIEDZ