KDE 4.0 Released

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
8siem
Posty: 69
Rejestracja: 12 września 2006, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8siem »

Dobra to ja mam drobne pytanko. Ma ktoś pomysł jak zainstalować kde4 obok 3.5. bo ja już wymiękłem i wróciłem na 3 a w sumie mam ochotę się jeszcze trochę tą 4 pobawić i może nawet coś "popsuć" w kodzie ;) ale nie wiem jak (i czy w ogóle się da) trzymać oba działające.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

A ja jeszcze raz przypominam dla wszystkich "rozczarowanych": to wydanie jest przeznaczone głównie dla developerów. Sami twórcy otwarcie przyznają, że w porównaniu do KDE 3.5 brakuje sporej części funkcjonalności. Tak więc nie stękać na forum, tylko pisać do bugreport o wszystkich błędach/brakach :!:
nicon-
Posty: 24
Rejestracja: 30 października 2007, 17:52
Lokalizacja: Konstantynów £ódzki

Post autor: nicon- »

Cóż... Ja zrezygnowany instaluje ponownie KDE3.5...
Błędy:
* Działało alt+tab, po instalacji kilku rzeczy przestało działać, mimo, że na roocie dalej działa...
* locale się pieprzy...
* nie ma kmail ]:
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

Post autor: dawid »

Ja jestem bardzo zadowolony z kde4. Fakt że ma kilka niedociągnięć, ale ogólnie sprawia świetne wrażenie.

Mam pytanko. Kiedyś gdzieś czytałem, że tworzenie apletów plasmy będzie możliwe nie tylko dla wytrawnych programistów, ale również dla osób które miały np. tylko styczność z html + java script. Czy ktoś z Was próbował już sił w tworzeniu własnego plasmoidu, lub ewentualnie, czy ktoś zna jakiś tutorial jak się za to zabrać? Google na razie milczy na ten temat.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

dawid, spróbuj dowiedzieć się czegoś ze strony KDE, IMHO to pierwsze miejsce gdzie bym szukał. Poza tym, wydaje mi się, że gdzieś kiedyś któryś z developerów na blogu wspominał, że tutoriali na razie nie ma gdyż cała ekipa jest skupiona nad pisaniem kodu; obiecał, że niedługo powstaną a na razie zalecał przejrzenie kodu obecnych apletów i wydedukowanie o co w tym wszystkim chodzi.
bns
Posty: 74
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 18:21
Lokalizacja: /dev/poznan

Post autor: bns »

localh0st pisze:nicon-, chodzi o cały pasek kicker? Z tego co wiem, na razie nie da się z tym nic zrobić 8-)
Male sprostowanie :P
Jednak sie da przez plik konfiguracyjny plasmy, ustawic polozenie, co jeszcze.. nie wiem :)

Musimy poczekac poprostu na konfiguratory, tak jak to bylo z KDE3, ktore beda wlaczac sukcesywnie do KDE4.
frik
Beginner
Posty: 156
Rejestracja: 18 marca 2007, 17:42
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: frik »

dawid pisze:Mam pytanko. Kiedyś gdzieś czytałem, że tworzenie apletów plasmy będzie możliwe nie tylko dla wytrawnych programistów, ale również dla osób które miały np. tylko styczność z html + java script.
http://plasma.kde.org/cms/1084
freak82
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 23:23

Post autor: freak82 »

[quote="nicon-"]cholera... kiedy wreszcie udało mi się zainstalować chyba wszystkie pakiety to po startx zaczyna ładować, ale potem od razu mi wyskakuje błąd: Kod:
could not start kdeinit4. check your installation

to samo, po próbie zalogowania w kdm.

Co znów źle robie? ]
[quote="nicon-"]Dobra, udało się... Nareszcie ]

super, ze tobie sie udalo, jednak tego typu wypowiedzi nie przyniosa zadnego konkretnego rozwiazania dla pozostalych...
tak wiec, pochwal sie, w jaki sposob udalo ci sie pozbyc komunikatu o bledzie odpalenia kdeinit4 ??
kuba_g
Posty: 67
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:29
Lokalizacja: /dev/null

Post autor: kuba_g »

No ja też już mam kde 4 :D

Zrobiłem tak:

Poniewaz potrzebowałem juz od dawan reinstalki (uszkodziłem połowe pakietów, nie pytac jak...) to:
1.Zreinstalowałem system
2. zinstalowałem TYLKO podstawe
3.Xy i NVIDIA plus jakies narzedzia z gtk
4.teraz instalacja kde jak jest wszedzie opsiane.
5.'ciesze sie' nowym kde

Na razie nie mam jezyka polskiego i NIC w system settings :P nie wiem czemu ale jakby ktos znał paczke ktora by cos do dodała do systemsettings byłbym wdzięczny :P
Awatar użytkownika
Matius
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2007, 17:01
Lokalizacja: z nieba :)

Post autor: Matius »

kuba_g, jak nie masz nic w systemsettings musisz mieć np. konfiguracja monitora i innych podstawowych rzeczy z czasem rozwoju kde 4 bedzie dochodziło konfiguratorów i innych dupereli
ODPOWIEDZ