Jaki laptop

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Jaki laptop

Post autor: godzio89 »

Chce sobie kupic laptopa tak do 3000zl. Jakiego moglibyscie polecic bo ja za bardzo nie znamsie na firmach, ale z tego co przeczytalem acery sa lipne. Troche ludzi przekonuje mnie do Asusa...ale czekam na wasze porady ;)
Awatar użytkownika
Dusty
Posty: 38
Rejestracja: 23 listopada 2007, 20:48
Lokalizacja: /dev/null

Post autor: Dusty »

Niedawno kupilem HP 6715b i twierdze ze spoko maszynka... Jak na razie smiga bez zadnych problemow. I jak masz 3000 zl cash to jeszcze ci zostanie troche. Pozdro.
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

slyszalem, ze hp sa czesto zwracane do serwisow z powodu problemow plyty glownej...ale to tylko czytalem gdzies na forum..nie mam osobistego doswiadczenia z seria HP.
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

Ja używam Della i nie narzekam.
Arnvald
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2007, 11:36

Post autor: Arnvald »

Za 3000 możesz mieć całkiem niezłego notebooka. Na rynku najbardziej cenione są firmy Toshiba, Dell, HP, IBM. Z tym że IBM sprzedał swój dział od notebooków dla Lenovo.
Asusy to porządne notebooki ze średniej półki. Nie są złe. Jednak jeśli już zdecydowałbyś się na coś pokroju Asusa, to moim zdaniem lepsze byłoby NTT lub Lenovo.
Ja sam we wrześniu kupowałem notebooka firmy Lenovo, dałem za niego ok 2,5 tys. i ma taką konfigurację :
Intel Core Duo T2080 @1,73 GHz
1 GB RAM
karta graficzna zintegrowana Intel GMA 950 (choć za 3000 na pewno dostaniesz już lapka z geforcem)
dysk twardy 120 GB
matryca 15,4" glare
bluetooth
czytnik kart pamięci
czytnik linii papilarnych
wraz z laptopem dostałem system windows vista (niestety nie miałem możliwości wybrania innej opcji, a w tym przedziale cenowym lenovo był bezkonkurencyjny jeśli chodzi o konfigurację)
Na baterii chodzi mi ok 2,5 godziny

Co do działania linuksa na moim kompie to problem jest tylko ze sterownikami do czytnika linii papilarnych. Rzekomo da się to zrobić, ale sam czytnik uważam za zbędny bajer więc na razie nie próbowałem się tym bawić. Naprawdę nie narzekam na niego, co prawda nie mogę pograć w najnowsze gry (ale ja i tak prawie nie gram, więc to dla mnie nie problem), ale np. taki czytnik kart okazuje się niesamowicie przydatny.

Moi znajomi mają HPki i generalnie nie narzekają na nie, choć często w HP są tylko 2 wyjścia USB.

Kolega ostatnio kupował NTT Corino, za ok 2700 i ma Core Duo @2 GHz, 120 GB dysk, 2 GB RAM, jakiegos GeForca, kamerę, mikrofon i bluetooth. Z tym, że miał jakieś problemy z baterią, ale nie wiem dokładnie czy to przez to że jej nie sformatował czy dalej tak ma.
zyghom
Posty: 54
Rejestracja: 26 listopada 2007, 19:52

Post autor: zyghom »

MSI EX600 2GB ram, 160 HDD, wlan, bt, 1200x800, cpu T7500
imho super
sam uzywam GX700 i jestem zadowolony ale tego EX600 instalowalem funflowi
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

hmm Arnvald ciekawa odpowiedz ;) Musze zobaczyc co ciekawego maja te notebooki leveno oraz ntt. Tak szczegolowo to nawet nie wiem czy ntt sa stabilne itp...kiedys duzo sie slyszalo ze IMB mialy bardzo dobre komputery ;) Ja potrzebuje notebooka do:
-pisania
-pisania programow
- tworzenia stron www
- grafika komputerowa
- gry...ale tutaj z nizszej polki..czasem pogrywam sobie w cs..albo jakas inna starsza gre dla zabicia czasu ;)
- ogladanie filmow
- no i prawie zawsze slucham muzki ;)

No i zalezaloby mi na tym, aby miec szklana matryce a nie matowa ;) Wydaje mi sie bardziej elegancka :)
Zobacze..moze cos bedzie na http://www.skapiec.pl lub http://www.ceneo.pl

W internecie narazie znalazlem cos takiego:
IBM:

http://neostar.pl/sklep/product_info.ph ... ts_id=1336
Tylko nie wiem czy ma swiecaca matryce.

[ Dodano: 2007-12-12, 12:47 ]
NTT: - wydaje mi sie bardzo dobry sprzet za niska cene...ale nie wiadomo jak z wydajnoscia itp;]

http://allegro.pl/item277072528_ntt_cor ... f8400.html
Przemek
Posty: 19
Rejestracja: 06 września 2007, 20:57

Post autor: Przemek »

Ja do NTT nie przywiazywalbym zbytnio uwagi.
Imho sa gorsze od Asus ktore to sa minimum w klasie trwalego sprzetu.

Ja polecam HP z seri DV.
Sam, mam Asus'a i pracuje juz na nim ponad rok.

Ktos tutaj wspomnial o formatowaniu baterii.
Bez komentarza :)
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

nie formatuje sie bateri?znajomy dzisiaj dostal lapka i wlasnie siedzi u mniexDi tak wlasnie sie zapytam?czy trzeba sformatowac baterie?
Przemek
Posty: 19
Rejestracja: 06 września 2007, 20:57

Post autor: Przemek »

Zaleca sie przynajmniej raz w miesiacu rozladowac baterie do zera i jak kto lubi mozna to nazwac formatowaniem.
I w tym przypadku nie korzystajac z systemu ktory przed wczesniej wylaczy lapka.
Po monicie o niskim stanie bateri w systemie i jego uspieniu, odpalasz lapka i wl. np. Bios.
Ma tak dlugo dzialac az sie sam wylaczy.
Wtedy masz pewnosc ze bateria jest rozladowana.
ODPOWIEDZ