Jakie MP3

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Pietruch pisze: Za jaką pojemność?
Za 1 GB
Pietruch pisze:Dla Ciebie plus, dla kogoś innego (w tym mnie) wada nie do przeskoczenia (wbudowane akku są do ...)
Na razie spisuje się super ale obawiam się, że z wiekiem może odmówić dalszej współpracy :-?
Pietruch pisze:Od kiedy standardowe słuchawki są dobre? (wykluczam dwie serie odtwarzaczy Sony :P)
No cóż to moja pierwsze mp3 więc nie mam skali porównawczej, ale po standardowych słuchawkach spodziewałem się dennie niskiej jakości, zakładam... a tu miłe zaskoczenie. Nie wątpię jednak że droższe słuchawki są znacznie lepsze ;-)
Pietruch
Posty: 56
Rejestracja: 01 czerwca 2007, 01:22
Lokalizacja: Brzeg/Opole

Post autor: Pietruch »

Na razie spisuje się super ale obawiam się, że z wiekiem może odmówić dalszej współpracy :-?
To także, ale bardziej miałem na myśli wygodę. Ja np spędzam sporą część dnia poza domem, i nie uśmiecha mi się sytuacja w której pada mi akku, a dostęp do jakiegoś źródła ładowania będę mieć dopiero za kilka godzin. A tak to jeżeli mi padnie wymienne akku to jeżeli nie mam przy sobie zapasowego to szybko zaopatrzę się w jakąś bateryjkę, żeby nie być odciętym od muzyki przez czas, który spędzę poza domem :)
No cóż to moja pierwsze mp3 więc nie mam skali porównawczej, ale po standardowych słuchawkach spodziewałem się dennie niskiej jakości, zakładam... a tu miłe zaskoczenie. Nie wątpię jednak że droższe słuchawki są znacznie lepsze ;-)
Z regóły standardowe słuchawki są co najwyżej średnich lotów, ale wymiana na coś z wyższej półki jest bardzo opłacalne, bo te lepsze egzemplarze mogą pozwolić rozwinąć 'skrzydła' dla 'grajka' :)
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Oki chłopaki po długich namysłach iRiver T60 vs Meizu M6 zdecydowałem się na Meizu.
Argumenty????
- jakość porównywalna z iRiver T60 (opinie z forum mp3store), według niektórych nawet lepsza
-ekran, w sumie mała rzecz a jednak cieszy (bardziej chodzi o wygode obsługi mp3 niż o oglądanie filmów na nim)
- wygląd, wygląd, wygląd (chyba się zakochałem w nim wersja biała oczywiście ;)
- obsługa tym toychpadem (chyba źle napisałem :P) wydaje się być wygodna
- wspominałem już o wyglądzie ;)
pozdro
Pietruch
Posty: 56
Rejestracja: 01 czerwca 2007, 01:22
Lokalizacja: Brzeg/Opole

Post autor: Pietruch »

Wygląd to kwestia gustu- mi on nie leży ze względu na to, że świeci się jak Psu jajca. Miałem np NDS Lite Jet Black to myślałem, że dostanę zawału, bo okropnie szybko pojawiały się na nim ryski. To samo z PSP, i tu będzie to samo. Tu widać przewagę t60, ponieważ mimo iż nie kusi tak bardzo wyglądem to jednak po tych 3,5 miesiącach noszenia w kieszeni z klepakami czy kluczami wygląda nadal jak nóweczka :)
Obsługa wg mnie stoi na poziomie t60- joy nie jest idealnym rozwiązaniem, bo czasem źle się go wciśnie tak i tutaj- czasem, z ego co zdążyłem wyczytać, zdarzało się komuś podgłośnić zamiast zmienić utwór itp itd (ogólnie forum.mp3store.pl :P)
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Zgadzam się T60 jest spoko, gra dobrze i obsługuje ogg ale nie jestem fanem noszenia wielu gadżetów w kieszeniach dlatego polecam zaopatrzyć się w muzyczną komórkę(najlepiej Sony Ericsson seria W) - gra zaje****** i mam wszystko w jednym pudełku.

// regulamin pkt 2a
ruun
init7
Posty: 36
Rejestracja: 07 września 2007, 21:12

Post autor: init7 »

soki, a mógłbyś zdradzić jakim sposobem do takiego SE z walkman w podtytule podpina się słuchawki? jack czy jakieś cudo jak np u samsunga czy nokii? (pytam bo nie widziałem nigdzie info na ten temat)

//dodane:
to brzmi całkiem do rzeczy, pozostaje jedynie problem plątaniny kabli -- pilot gdzieś na wysokości obojczyka i do tego jeszcze 1,5m kabla słuchawek (w moim przypadku ofkoz :mrgreen :)
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Więc podpina się je portem na spodzie telefonu, sam dokupiłem TE słuchawki(grają gitowo), które od tych w standardzie różnią się jedynie tym że mają pilota. Jak lookniesz na zdjęcie z linku, zobaczysz że w części której znajduje się mikrofon jest wtyczka jack więc można podłączyć dowolne słuchawki na jacku i nie stracisz możliwości odbierania przez nie rozmów bo mikrofon zostaje dalej - ogólnie dobre i praktyczne rozwiązanie.
Gherick
Posty: 7
Rejestracja: 08 listopada 2007, 17:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Gherick »

Ja mam Sansę M240 od około 1,5 roku, dałem za nią bodajże 270 zł w Merlinie. Plusy to niezła jakość dźwięku (szczególnie po zmianie słuchawek), wytrzymałość na liczne upadki i zderzenia ;-) , zaskakująca energooszczędność, przejrzyste menu, czytelny wyświetlacz, no i jest całkiem głośny.
Wadą jest trochę udziwiony i mało praktyczny wygląd (taka trochę bańka ;D) i luźna klapka od baterii, ale nie wypada. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :) Dla niektórych wadą może być też brak radia.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad tym IRiver'em, ponoć jest całkiem spoko, a kiedy ja kupowałem mojego playera to kosztował trocha więcej niż 300zł ;)

Co do tego Meizu M6 to mam dziwne przeczucie, że to jakiś chłam. Może dlatego, że oferuje podejrzanie dużo za tak niską cenę. Ale nie wiem na bank, nie testowałem go ;)
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

Witam!
Potwierdzam, dobrą jakość Sansy M240. Używam ją od września ubiegłego roku. Odtwarza mp3 i wma. Dodatkowo w tym modelu wgrałem soft na USA i mam radio. W modelach tegorocznych (sprawdzałem we wrześniu) już niestety alternatywnego oprogramowania nie można wgrać :-(
Zaczep klapki komory baterii odpadł niedawno, ale pokrywka trzyma się.

Pozdrowienia
pietrzuch
Beginner
Posty: 104
Rejestracja: 21 lipca 2007, 22:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pietrzuch »

Ja polecam model: Sansa c140. Ma 1 GB pamięci, kolorowy wyświetlacz z DU¯YM kontrastem (jak dasz na maksa to tak świeci że kłuje w oczy), odczytuje jpg. Z łatwym czytelnym menu, wygodnym ustawieniem przyciskówi ładnym wyglądem(co prawda kwestia gustu).

Słyszałem też że po ew. zmianie softu europejskiego na amerykański posiada jeszcze radio i funkcje zgrywania piosenek z radia. (Tylko, że w strasznie niskiej jakości).

Może nie najnowszy model ale nie drogi(teraz to chyba ok. 150zł) i ładnie gra(co prawda zależy też od słuchawek).

Aha jedna wada nie ma akumulatorka jak dla mnie to źle, bo baterie strasznie czerpie i trzeba kupować nowe.
ODPOWIEDZ