ile ci zaj

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

:shock: przecież ubuntu bazuje na debianie... więc raczej będzie podobne... ;-)
¯al...
Przecież środowiska graficzne są takie same... Jak kde masz w ubuntu (powiedzmy 3.5.8) to tak samo będzie wyglądało kde na gentoo, debian, itd. z tą wersją :D mogą być małe modyfikacje - zmiana tapetki, czy them ogólny.
To samo masz z gnome, itp :-D. I koniec.
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: damianskulski »

qbsiu pisze:przecież ubuntu bazuje na debianie... więc raczej będzie podobne...
ja to wiem, ale draco twierdzi inaczej:
draco pisze:różnice są spore
qbsiu pisze:Przecież środowiska graficzne są takie same... Jak kde masz w ubuntu (powiedzmy 3.5.8) to tak samo będzie wyglądało kde na gentoo, debian, itd. z tą wersją :D mogą być małe modyfikacje - zmiana tapetki, czy them ogólny.
To samo masz z gnome
pamiętam jak miałem mandrive. jednyną różnicę jaką zauważyłem między Mandriva z KDE i Kubuntu to.... że Zamiast Literki K i koła zębatego [kubuntu], (które było odpowiednikiem Start w Windzie), w Mandrivie był napis mandriva z gwiazdką.

No ale, już pora przestać gadać o różnicach między linuxami.
Gadajmy teraz o tym co jest głównym tematem: Ile wam zajęła przesiadka z windowsa na linuxa.
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

A jeśli ktoś nigdy nie używał Windy :mrgreen:
damianskulski pisze:pamiętam jak miałem mandrive. jednyną różnicę jaką zauważyłem między Mandriva z KDE i Kubuntu to.... że Zamiast Literki K i koła zębatego [kubuntu], (które było odpowiednikiem Start w Windzie), w Mandrivie był napis mandriva z gwiazdką.
to nie jest żadna różnica.
draco pisze:Ubuntu to nie Debian i vice versa,
Ubuntu bazuje na Debianie, ale to nie Debian.
Jak pisałem ma więcej udogodnień jak Restricted Drivers Manager, sprawniej generuje xorg.conf (w sensie automatyczniej nie optymalniej) etc.
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: damianskulski »

thalcave pisze:to nie jest żadna różnica.
podałem przykład tego co pisał qbsiu "mała modyfikacja".
thalcave pisze:Ubuntu bazuje na Debianie, ale to nie Debian
Ubuntu to może nie Debian, ale jest do niego bardzo podobny

Powtórzę się:
No ale, już pora przestać gadać o różnicach między linuxami.
Gadajmy teraz o tym co jest głównym tematem: Ile wam zajęła przesiadka z windowsa na linuxa.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Zalezy jak traktowac czas tej przesiadki. Czy liczac chwile od momentu instalacji do momentu w ktorym zaczynamy "myslec" w kategoriach obslugi linuksa? (przykladowo chcemy zainstalowac jakis program to nie szukamy .exe tylko automatycznie odpalamy synaptica czy apta w konsoli i mamy z grubsza opanowane nazewnictwo i co gdzie siedzi).
Czy moze moment w ktorym w zasadzie nie musimy juz korzystac z MS i cala dzialalnosc praktycznie opieramy na jakims distro linuksa.
W pierwszym przypadku to u mnie jakies 1-2 tygodnie. W drugim od chwili pierwszego odpalenia zainstalowanego Ubuntu to siedze 99,999% czasu juz na pingwinie. Ale ja mam male wymagania wiec.. =]
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Post autor: sthoo »

Mnie przesiadka zajęła dość sporo około 2 lata - zaczynałem od Auroxa 9.1, itd itp w sumie na stałe zagościł u mnie na dysku Ubuntu 6.06 w parze z WinXP pełniącego funkcje konsoli do gier i narzędzia do wyrównania głowicy w drukarce, na chwilę obecną jadę cały czas na Debianie i K(U)buntu, ale używam Ubuntu (z lenistwa i braku czasu oczywiście). A całkiem od windowsa się nie uwolniłem co widać w stopce postu...kiedy nasze firmy się przekonają do OSS... czas pokaże.

A propo's różnic Ubuntu - Debian: Ubuntu to Debian dla leniwych - więcej o linuksie nauczyłem sie dzięki Debianowi.
sKa
Posty: 73
Rejestracja: 18 maja 2007, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: sKa »

Swoją przygodę z Linuksem zacząłem w 2005 roku.
Definitywną przesiadkę na Linuksa zrobiłem w bieżącym roku; instalując właśnie Debiana.
Windowsa widuję teraz jedynie u znajomych... :mrgreen:
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

sKa pisze:Windowsa widuję teraz jedynie u znajomych... :mrgreen:
ja na laptopie kiedy pracuje poza domem lub dziewczyna zajmuje stacjonarny :mrgreen:
Bober
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Bober »

Windowsa nie mam juz od roku, przesiadka na Debiana byla w miare szybka i stosunkowo bezproblemowa.
elwis
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 08 lutego 2007, 18:36
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: elwis »

Ja tam jak tylko liznąłem linuksa porzuciłem okienka prawie zupełnie. Gdy zauważyłem, że na linuksach jest w co grać już zupełnie nie pamiętam o windzie ;p
ODPOWIEDZ