Zmiana ikony

Ogólne pytania dotyczące systemu
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Zmiana ikony

Post autor: sj65 »

Czy ktoś wie jak zmienić ikonę konkretnego folderu lub by miała wygląd jakiegoś obrazka z tegoż folderu w Gnome?
Pamiętam, że w Aurox 9.4 taka możliwość jeszcze była.

Pozdrawiam sj65
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6371
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

w gnome klikasz na folderze prawym klawiszem, wybierasz właściwości, klikasz na ikonie i masz możliwość wyszukania sobnie innej w folderach
/usr/share/icons
/usr/share/pixmaps
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Serdeczne dzięki. Czyta nawet ikony z rozszerzeniem .ico -tego się nie spodziewałem i nawet dość pokaźne obrazki.

Znasz może jakiś sposób konwersji kilkudziesięciu ikon z rozszerzeniem .ico na .png? Pojedynczo kilkanaście przemieniłem Gimpem, ale to dość żmudne.

Do szczęścia potrzebna mi umiejętność zmiany ikony w panelu ze zbioru posiadanych ikon.
Przy próbie zamiany ikony w panelu, nazwy moich ikon nie są widoczne.
Systemowe ikony również z rozszerzeniem .png są widoczne i wczytywane. Jak sobie poradzić?
phund
Posty: 58
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:33
Lokalizacja: UTP

Post autor: phund »

sj65 pisze:Znasz może jakiś sposób konwersji kilkudziesięciu ikon z rozszerzeniem .ico na .png? Pojedynczo kilkanaście przemieniłem Gimpem, ale to dość żmudne.
Nie wiem jak we wcześniejszych, ale w wersji 2.4 Gimpa w menu "Dodatki" okna głównego jest pozycja "Batch Process...". W zakładce "Input" dodajesz pliki, a w zakładce "Output" (na samym końcu) wybierasz typ pliku wynikowego i opcje zapisu. Po drodze na zakładce "Rename" możesz jeszcze wybrać folder docelowy. To tak w skrócie.
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Dzięki za pomoc. Niestety mam Gimpa jest 2.2.17 i nie zauważyłem takiej możliwości.

Natomiast, aby zmienić ikonę na panelu:
wystarczy skopiować do folderu z którego jest pobierana dotychczas wyświetlana ikona, pożądaną ikonę o rozszerzeniu .xpm lub .png. Ikon z innym rozszerzeniem nie próbowałem.
Myślę, że to po ostatnich aktualizacjach sytuacja się zmieniła, bo przecież wcześniej też kopiowałem ikony do folderu /usr/share/pixmaps i nie udawało się ustawiać ich na panelu. Czynności te są nieco uciążliwe gdy podmieniane są ikony aplikacji, które szukają ikon w innych folderach.

Myślę, że temat ten można zamknąć.

Pozdrawiam
sj65

[ Dodano: 3 Listopad 07, 22:54 ]
Jeszcze jedna uwaga. Można zainstalować ikonę z dowolnego folderu w następujący sposób:

1. Kliknięcie prawym klawiszem na aplet na panelu.
2. Kliknięcie na dotychczasową ikonę.
3. Wpisanie lub wklejenie ścieżki do katalogu z ikonami w miejscu dotychczasowej ścieżki.
4. Wybranie ikony lub skorzystanie z historii ścieżek (mały trójkącik obok ścieżki dostępu) dla wybieranych ikon, wcześniej wpisanych w pasku adresu.

Pozdrawiam
sj65
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

A jak zmienić ikonę danego programu w KDE, np.: xmms?
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

dawideo pisze:A jak zmienić ikonę danego programu w KDE, np.: xmms?
Klikasz na ikonie programu prawym -> właściwości i masz ikonę z lewej strony, po jej kliknięciu wybierasz inną.
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Dzięki a ja się męczyłem kilka dni, Wchodziłem w właściwości i w te wszystkie zakładki<lol>
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Czy jest możliwość zmiany ikony skryptu powłoki lub dokumentu tekstowego? Najlepiej pojedynczego pliku, a nie wszystkich tego typu.
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Prawy klawisz => Właściwości => ¦cieżka dostępu do obrazka => Wybór obrazka.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby zrobić skrót do danego dokumentu i dla niego zmienić obrazek. Może to Ci wystarczy, bo po zmianie treści dokumentu wygląd wraca do wartości domyślnych. Więc jeżeli często modyfikujesz dokument, to wkrótce znuży Cię ta czynność.


Pozdrawiam
sj65
ODPOWIEDZ