Pochwalcie się swoimi pulpitami pod Debianem

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Logansan
Posty: 98
Rejestracja: 25 października 2006, 11:09

Post autor: Logansan »

Mój Gnome.
Obrazek
SLaVe
Posty: 6
Rejestracja: 17 listopada 2006, 15:01
Lokalizacja: zadupie...

Post autor: SLaVe »

Nie ma jak Fluxbox :)
Obrazek
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Obrazek
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Obrazek

Na zrzucie: Openbox, Conky, PyPanel, Irssi w Urxvt, Griffith w wersji z SVN
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

Do zdjęcia włączyłem xgl'a ^^. [ na co dzień zwykły podstawowy themes co tam na początku jest :-) ]

tylko pulpit: http://draconair.ovh.org/tapety/debian_0_8_2.png
pulpit z settingsami nv: http://draconair.ovh.org/tapety/debian_0_8_3.png [ tak mi się podobają te ostatnie loga, że musiałem ;-) a przy okazji widać jak się prezentuje okienko ]

conky i tilda widoczne na pulpicie [ tilda całkiem wygodna jest :-), ale jedna to za mało czasami ]
ikonki: Dropline Neu!

Wersja debianika jak najbardziej "testing", kernel był 2.6.19-r3, ale za choinkę nie chciały na nim sterowniki nvidii ruszyć... :| dlatego downgrade. Testing w sumie fajny, ale nie bez wad... potrafi się ładnie wyglebić [ ma tendencję do losowego całkowitego i nieodwracalnego zawieszania w najmniej oczekiwanym momencie ].

Jak łatwo zauważyć lubię kolorki ;-)

A wszystko zaczęło się od małego [ 110MB ] .iso [ sarge-custom-1115 ]. :-)
wenabdg
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 27 października 2006, 18:35

Post autor: wenabdg »

Testing w sumie fajny, ale nie bez wad... potrafi się ładnie wyglebić [ ma tendencję do losowego całkowitego i nieodwracalnego zawieszania w najmniej oczekiwanym momencie ].


Jestem ciekaw jakiegos przykladu i to calkiem szczerze, bo na testing spedzilem dosc sporo czasu i nie moge zgodzic sie z twoja teza, jesli nawet system ci sie zawiesil (czyli nie mogles sie przelaczyc na tryb tekstowy lub nawet klawiatura nie reagowala, chyba raz w zyciu cos takiego na linuksie zdarzylo sie mi) a nie sam serwer okien wg mnie nie musi miec to wcale podloza w tym, ze kozystasz z testing. Jezeli ta sytuacja sie powtarza znalazl bym jakas zaleznosc np: mocne obciazenie procesora podczas dzialania aplikacji czy kompilacji czy moze intensywnego wykozystania ramu. Warto pamietac, ze calkiem przyjemnie jest pracowac w srodowisku dostosowanym w 100% do naszej wizji, jednak nie zawsze wychodzi nam to na dobre, przezroczystosci, cienie i innego rodzaju zabiegi majace na celu poprawe wizualnej strony naszego GUI moga wplynac na wydajnosc pracy naszego komputera (juz nie wspominam o slabych maszynach gdzie najmniejsze zmiany sa widoczne natychmiast). Moze sprobuj zainstalowac sobie dodatkowy menadzer okien, jakis z mniej wymagajacych Fluxbox czy wmaker popracowac na nim i zobaczyc czy dalej dochodzi do zawieszenia systemu.

Pozdrawiam
mcdell
Posty: 41
Rejestracja: 02 grudnia 2006, 21:31
Lokalizacja: SETI@home

Post autor: mcdell »

Etch, KDE >>screen<<
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

mcdell, zapodaj linka do tapety :]
mcdell
Posty: 41
Rejestracja: 02 grudnia 2006, 21:31
Lokalizacja: SETI@home

Post autor: mcdell »

>>download<<
Here you are.
ODPOWIEDZ