ADSL konfiguracja

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
vanadium
Posty: 12
Rejestracja: 12 września 2007, 13:05

ADSL konfiguracja

Post autor: vanadium »

witam chce zainstalowac sterowniki od modemu sagem fast800 usb mam je na puplicie w gnome linux debian 4.0 nie umiem. Rozpakowalem plik tar.gz do katalogu tam był plik install_All
zalogowalem sie do konsoli jako root wszedłem do katalogu gdzie jest ten plik wpisałem
apt-get instal instal_All pojawilo sie ze nie znaleziono aplikacji czy cos takiego nie pamietam
załóżmy że pomożecie mi zainstalować to co dalej? zainstalowalewm ppp przez manager instalacji
jak sie do tego wszystkiego zabrać krok po kroku ? żeby mieć połaczenie z netem
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Zacznij od przeczytania http://rtfm.killfile.pl/

Jak już skończysz to podaj chociaż nazwę tego modemu.


//edit

proszę moderatorów o usunięcie moich obu postów, w obecnej sytuacji nic nie wnoszą do tematu :)
ilr
Posty: 76
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 13:15
Lokalizacja: Universum

Post autor: ilr »

vanadium: Googla wyłączyli? Zobacz tutaj i tutaj.


// poprawiono
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

ilr, kolega vanadium wedytował swojego posta godzine po mojej wypowiedzi i dopisał co trzeba.
vanadium
Posty: 12
Rejestracja: 12 września 2007, 13:05

Post autor: vanadium »

Ilr tak zanim zobaczylem co odpisalisci znalazlem wczesniej ten link mam sciagniety firmware
i klapa .. nie mam floppy i nistac mnie na plyte cd :D podpiąłem drugi dysk aby skopiowac Ueagle uruchomilem debiana i ...
wpisuje komendke mount -t vfat /dev/hda1 probowalem az do hda5 mnt/dysk
i nie da rady dysk jest na fat 32 i pisze "mount point mnt/dysk does not exist " wszyscy wiemy o co chodzi .. mam flopa na scsi tak jak i cdrom i tez nie dziala opcja z floppym mam 2 partycje ntfs ktore probowalem zamontowac komendą mount -v -t ntfs /dev/hda1 probowalem az do 5
mnt/dysk i tez nic not exist ...
ja zwariuje pomózcie
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

vanadium pisze:mount point mnt/dysk does not exist
jeka przetłumaczysz na polski to daje "punkt montowania mnt/dysk nie istnieje", a więc nie masz folderu /mnt/dysk, albo masz, ale w poleceniu dajesz mnt/dysk zamiast /mnt/dysk
vanadium
Posty: 12
Rejestracja: 12 września 2007, 13:05

Post autor: vanadium »

udało mi sie zamontowac dysk po kombinowaniu i teraz mam kolejny problem zrozpakoaniem
ueagle
skopiowalem go do katalogu /home wpisuje komende tar xvzf ~/ueagle-data-1.1.tar.gz i pisze ze nie ma takiego pliku lub katalogu co jest nie tak
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

jak nie podajesz ścieżki dostępu do pliku to musisz wydac polecenie tar w tym samym katalogu gdzie masz spakowany plik
vanadium
Posty: 12
Rejestracja: 12 września 2007, 13:05

Post autor: vanadium »

a teraz jestem w 3/4 konczenia instalacji ueagle tylko mam problem
/etc/ppp/peers nie moge podejrzec katalogu uzylem samby alenie pomogło mam tam plik net24 do ktorego musze wpisac coś. stworzylem plik touch net24 ale bez rozszerzenia i nie wiem jak go zedytowac aby wpisac do niego zawartosc i zapisac
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

vanadium, proponuję Ci poczytać Poradnik Debiana dla początkujących autorstwa Kaki, bo widzę, że masz problemy z podstawowymi poleceniami na linuxie.
Jeśli chcesz go edytować to dajesz

Kod: Zaznacz cały

nano /etc/ppp/peers/net24
ale nikt nie bedzie Ci tu podawał podstawowych poleceń przy każdej rzeczy, której nie umiesz zrobić. Wszystko jest ładnie i przystępnie przez Kakę opisane w w/w poradniku. Także to jak w konsoli zobaczyć co jest w danym katalogu.
ODPOWIEDZ