Program telewizyjny z przypominaczem

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Program telewizyjny z przypominaczem

Post autor: Spass »

Jednej rzeczy mi zaczyna brakować w Linuksie. Na Windowsie miałem w komunikatorze Tlen.pl bardzo ciekawą wtyczkę o nazwie tvt (autorstwa andk), która ściągała z serwisu tv.wp.pl program telewizyjny wraz z krótkim opisem dla wybranych kanałów i co najważniejsze - miała możliwość ustawienia graficznego/dźwiękowego przypomnienia X minut przed danym programem. Przyzwyczaiłem się do tego tak bardzo, że nie sprawdzałem nigdy programu przez www albo w wersji papierowej. I tak mi zostało. Nie oglądam telewizji prawie wcale, ale czasami "leci" jakiś dobry film, który niestety przegapiam. I tu pytanie - czy na Linuksa jest jakiś prosty program, który umożliwia ustawienie przypomnienia dla wcześniej zaznaczonych programów? Czy pozostaje mi sprawdzać serwisy www lub uruchamiać Windowsowskie aplikacje przez Wine?
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Co prawda bez przypominacza, ale... Infobot ( http://infobot.pl ) ma podgląd kanałów TV.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Nie widzę przeciwskazań aby na linuxie nie używać windowego tlena.
Inna sprawa nie wiem czy ta wtyczka zadziała.
Ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Tak, znam tego bota. Ale właśnie najbardziej interesuje mnie opcja przypomnienia o programie. Takie "dwa w jednym". Oczywiście jest na to kilka sposobów, można sprawdzać program przez bota/na www i dodać sobie przypomnienie do jakiegoś programiku (nawiasem mówiąc, są jakieś fajne i lekkie przypominacze pod GNOME, które siedzą cicho w obszarze powiadamiania?).

Nie wiem czy jest sens uruchamiać Tlen przez Wine tylko dla tej jednej wtyczki. Ale jest to jakaś opcja, może kiedyś sprawdzę czy ten plugin działa na Linuksie.
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Wyjściem może też być zainstalowanie Orage - Kalendarz/Terminarz + (xfce4-mcs-manager, zdaje się, że bez tego nie chce działać)
Awatar użytkownika
Pablo_Esc
Posty: 7
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 21:04

Post autor: Pablo_Esc »

Spass
Zainteresuj się OnTv - applet pod gnome spełniający Twoje wymagania
http://www.gnomefiles.org/app.php/OnTV
albo
Tv-guide
http://www.gnomefiles.org/app.php/gTVG_TV_Guide
castor
Beginner
Posty: 119
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 15:47

Post autor: castor »

Spass pisze:nawiasem mówiąc, są jakieś fajne i lekkie przypominacze pod GNOME, które siedzą cicho w obszarze powiadamiania?
OnTV


[edited]
Pablo mnie wyprzedzil :)
Awatar użytkownika
lays
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: lays »

Tak sie sklada ze w tym samym czasie tez o to pytalem - tutaj swietne rozwiazanie ;)
http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=42675
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Pablo_Esc, castor, dzięki, właśnie o takie coś mi chodziło. Zmagałem się póki co tylko z OnTV, ale niestety nie potrafię sprawić, żeby to działało. Po kilku próbach udało mi się zainstalować ten aplet (wersja 2.2.0 z Ubuntu), dodałem go do panelu, ściągnąłem plik xmltv-utf.xml z tej strony. Kanały wykrywa, ale nic poza tym, nie pokazuje programów bieżących i tak dalej. Czy komuś udało się pomyślnie odpalić ten aplet na Debianie "testing"? Zastanawiam się czy to czasem nie ma coś wspólnego ze sposobem wyświetlania daty (rzymskie liczby) w "testing", chociaż wątpię. W gwoli ścisłości, ten plik xmltv-utf.xml musiałbym ręcznie pobierać co jakiś czas? Takie rozwiązanie raczej by mi nie pasowało.

Pomijając moją nieudolność w instalacji tego programu, polecacie jakieś aplety tylko i wyłącznie do powiadomień? Ustawiam czas, wpisuje tytuł powiadomienia, dodaje go do listy i o określonej godzinie pokazuje się powiadomienie (dymek) z wpisanym przeze mnie tekstem, opcjonalnie z jakimś dźwiękiem.

Póki co będę chyba sprawdzał program przez bota/www i używał apletu Notatki, ale przydałyby się powiadomienia.

lays, w takim razie będę kombinował z gTVG. Zanim pojawił się twój post zacząłem sprawdzać różne opcje i pisać ten długawy post...

PS: Strona główna gTVG TV Guide jest bardzo... damska.
castor
Beginner
Posty: 119
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 15:47

Post autor: castor »

Ja uzywam OnTV na Sid! ...lecz moja konfiguracja byla na tyle prosta ze ograniczyla sie do wybrania kraju z listy :) jako ze jestem teraz w UK.

Jesli chodzi o Polske to trzeba korzystac z zewnetrznych plikow xml. Co nie bylo mozliwe do tej pory , a zostalo dodane w ostatniej wersji. 2.8.0

Wiec sciagnij ostatnie zrodla,kompiluj i instaluj, bo deba na debina raczej 2.8.0 nie znajdziesz i juz. Konfiguracja jest strasznie prosta, wszysko w GUI , wiec nie da rady tego nie skonfigurowac :)

A no i pliku recznie pobierac nie trzeba, cron cie wyreczy.
Spass pisze: Pomijając moją nieudolność w instalacji tego programu, polecacie jakieś aplety tylko i wyłącznie do powiadomień? Ustawiam czas, wpisuje tytuł powiadomienia, dodaje go do listy i o określonej godzinie pokazuje się powiadomienie (dymek) z wpisanym przeze mnie tekstem, opcjonalnie z jakimś dźwiękiem.
OnTV to wlasnie takie cos, pokaze dymek tyle minut przed programen na ile ustawisz.




@ALL

Czy jest cos podobnego do OnTV dla KDE?
ODPOWIEDZ