EKG / EKG2 - komunikator z konsoli (gadu, jabber i inne)

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
Awatar użytkownika
Redhead
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:37

Post autor: Redhead »

witam
z tego co wiem to w ekg2 uda sie ustawic proxy
Da sie to zrobic w normalnym EKG ?? bo ani w configu nic nie ma, a ani zadnej opcji juz nie wspomne o plikach doc itp.
Jak ktos wie jak to bede wdzieczny. Przydaloby sie w pracy tez na gg posiedziec :) ) coby jakos nude zabic

[ Dodano: 2007-08-01, 15:27 ]
ok juz nie wazne !!!
jakos zadzialalo set proxy ip :p ort
ale LOL
zdz1s3k
Posty: 13
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 10:15
Lokalizacja: Krk!

Post autor: zdz1s3k »

Witam. Jak włączam ekg pisze na górze: EKG detected that your console works under: UTF-8. Zmieniłem na nasze kodowanie (central Europe) i nadal nic. Niby wszystko ok, bo pod spodem są pkt.1,2,3,4, ale jak pisze session i dalej jak w instrukcji to nic sie nie dzieje.
Zmieniłem na ekg 1.7 i działa. Gites =]
artur
Posty: 17
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: artur »

Witam, mam problem z ekg2, zainstalowąłem z paczki deb ściągnietej ze strony projektu. Ale jak chcę dodać sesję czy to gg czy jabbera pisze mi: Nieprawidłowy identyfikator użytkownika. CO jest nie tak ?
cepe
Posty: 31
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 19:14
Lokalizacja: Krasnystaw / Wroc³aw

Post autor: cepe »

Witam, to mój pierwszy post więc proszę nie bić ... ;-)

Jako, że w powyższym poradniku brakuje opisu stworzenia sesji tlen to jadim:

Zaczniemy od połączenia się z serwerem:

Tworzenie nowej sesji:

Kod: Zaznacz cały

session -a tlen:login@tlen.pl
Przechodzimy do sesji login@tlen.pl następującą komendą (lub kombinacją Ctrl + x)

Kod: Zaznacz cały

session -w tlen:login@tlen.pl
Ustawiamy hasło:

Kod: Zaznacz cały

session password haslo
Zmieniamy domyślnie ustawiony numer portu (5222) na 443

Kod: Zaznacz cały

session port 443
Opcjonalnie ustawiamy adres serwera:

Kod: Zaznacz cały

session server s1.tlen.pl
Zapisujemy ustawienia:

Kod: Zaznacz cały

save
£ączymy się:

Kod: Zaznacz cały

connect
Lista kontaktów zostanie automatycznie pobrana. W sesji tlen mamy dodatkowo (w stosunku do gg) możliwość ustawnienia statusu "nie przeszkadzać" (polecenie dnd) oraz "chętnie porozmawiam" (polecenie ffc).

Listę innych opcji sesyjnych wyświetlamy komendą:

Kod: Zaznacz cały

session tlen:login@tlen.pl
Dodatkowo u siebie zmieniam zmienną auto_auth odpowiedzialną za automatyczną autoryzację na 3:

Kod: Zaznacz cały

session auto_auth 3
Informacje o zmiennej dostajemy po użyciu polecenia:

Kod: Zaznacz cały

help session nazwa_zmiennej
Enjoy!
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Dla ludzi którzy w poszukiwaniu paczki dla stable trafili na mojego kompa (debian.pox.one.pl) i nie znaleźli tam odpowiedniego pliku:

EKG2 raczej nie trafi na backports.org (paczka jest ciągle tylko w experimental), więc na razie można ją sciągnąć z http://people.debian.org/~piotr/etch-backports/

BTW: kadu niedługo pojawi się na backports.org
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

A ja mam takie pytanko: czy ekg2 radzi sobie ze zmianą ip na neostradzie? tj czy następuje automatyczny reconnect czy trzeba recznie sie laczyc?
cepe
Posty: 31
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 19:14
Lokalizacja: Krasnystaw / Wroc³aw

Post autor: cepe »

ea66 pisze:A ja mam takie pytanko: czy ekg2 radzi sobie ze zmianą ip na neostradzie? tj czy następuje automatyczny reconnect czy trzeba recznie sie laczyc?

U mnie np po odłączeniu wtyczki sieciowej ekg2 nie zdaje sobie sprawy ze jest offline tj. możemy zmieniać status, pisać do kogoś itp, Gdy podłączymy wtyczkę spowrotem wszystko działa jak należy (to co zrobiliśmy podczas "beznecia" wykonuje się tj, wysyłane są wiadomości itp.).Taka sytuacja jak opisałem wyżej ma miejsce pod warunkiem, że nie mamy internetu tylko przez kilka sekund. Po dłuższym czasie jesteśmy rozłączeni ale jeśli mamy ustawioną zmienną auto_reconnect to nas pomyślnie połączy gdy będzie możliwość. Myślę, że sprawa ze zmianą ip na neostradzie wygląda podobnie.
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

Czy dysponuje ktoś może jakimś podręcznikiem do ekg2, bo ten na stronie domowe wcięło.
Chodzi mi o podstawy typu dodawanie kontaktów, jak posługiwać się auto_away i auto_back itp.
cepe
Posty: 31
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 19:14
Lokalizacja: Krasnystaw / Wroc³aw

Post autor: cepe »

Dokumentację do ekg2 powinieneś mieć w /usr/share/doc/ekg2/, a jak masz apache zainstalowane to pod linkiem http://localhost/doc/ekg2.
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

No i właśnie tu jest problem bo mam dokumentację, ale chyba niepełną tj. mam część poświęconą wtyczką czy dla developerów ale nie mam części dla użytkowników [tworzenie sesji, obsługa IM itd.]. Po kliknięciu na odnośnik dostaje tyle:
Obrazek

Co jest nie tak?
Zablokowany