rt2400 - instalacja

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Quirel
Posty: 31
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Kraków

rt2400 - instalacja

Post autor: Quirel »

Witam!
Już od dobrych 5 dni walczę z T¡ kartą (swoją drogą dostarczaną przez dostawcę internetu bo osobiście nigdy bym tego czegoś nie kupił), a więc
1. Chciałem na początku uruchomić internet instalując kernel-source i potem kompilując sibie sterownik, ale wywalało błąd przy kompilacji
2. Nic nie działało a więc postanowiłem ruszyć neta za pomocą ndiswrapper ale nic z etgo, wszystko idzie ładnie, wykrywa kartę ale przy ładowaniu modułu (modprobe ndiswrapper) wywala, że nie znaleziono modułu, przy pomocy module-assistance też nic.
3. Przekopałem już chyba połowę wyników google jak nie lepiej, poczytałem wszystkie tematy na TYM forum i debian users gang związane z tą kartą.
Jakieś pomysły?
Karta działała na ubuntu 6.12 a na 7.04 działała już po instalacji automatycznie beż żadnych problemów a więc na debianie też powinno hulać.
Debian Leny na jądrze 2.6.21-2-686 instalowany z płytki netinstall (chciałem sam sobie wszystko od początku ustawić bez pobierania całych gigabajtów danych.
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Re: rt2400 - instalacja

Post autor: jang »

Quirel pisze:1. Chciałem na początku uruchomić internet instalując kernel-source i potem kompilując sibie sterownik, ale wywalało błąd przy kompilacji
To też czytałeś ? -> http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=12243#12243

Jeśli dalej będzie problem z kompilacją to niewykluczone że czeka Cię powrót do 2.6.18-4.
Quirel
Posty: 31
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Quirel »

Czytałem to...
A powrót do 2.6.18-4 nie widzi mi się zbytnio bo bezpośrednio po instalacji miałem zainstalowane te obecne dystrybucyjne jądro, a jak narazie moje własne jądra zawsze wywalały kernel-panic...
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Post autor: jang »

Quirel pisze:a jak narazie moje własne jądra zawsze wywalały kernel-panic...
Nikt nie każe Ci coś samemu kompilować, wystarczy zainstalować to co jest w repo -> http://packages.debian.org/cgi-bin/sear ... chon=names
Quirel
Posty: 31
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Quirel »

Faktycznie, wystarczyło zainstalowanie starszego kernela i po problemie :P
Zobaczę czy na jądrach kolejnej wersji coś ruszy... Ale jak narazie 2.6.18 mi nie przeszkadza :P
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Sterowniki do tej karty są w repo.
Wystarczy zainstalowac źrodła rozpakować i za pomocą module-assistanta skompilować modul.
Działa na kazdym kernelu chyba że wyłaczymy w nim obslugę wireless.
Przynajmniej u mnie.

Pulapka jest to że w starszych sterach powstaje interferejs ra0 a w nowszych eth0

Pozdrawiam
Quirel
Posty: 31
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Quirel »

ilin, uwierz mi próbowałem na jądrze 2.6.21-2-686 i nie wychodziło. Ruszyło na 2.6.18-4-686 :P
ODPOWIEDZ