Menadżer plików pod GNOME

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

MenadŻer plików pod GNOME

Post autor: gladi »

Witam!
Możecie polecić jakiś DOBRY menadżer plików ala Total Commander w windzie?? Czytałem, że jest coś takiego jak GNOME commander, ale nie wiem czy jest w repozytoriach. Prosiłbym o jakieś rady
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

Wypróbuj zamieszczone w tym wątku

P.S. Osobiście polecam self compiled MC :P
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

Normalnie mam wpisac aptitude install self compiled MC??
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

gladi pisze:Normalnie mam wpisac aptitude install self compiled MC??
lol ;) , 'self compiled' = 'samodzielnie skompilowane ze źródeł'
mikrobart
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2007, 15:59

Post autor: mikrobart »

Czyli Midnight Commander. Chociaż jest zbudowany na bibliotekach Qt, a nie GTK, polecenia godny jest Krusader.
gladi
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 19:40
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: gladi »

Zainstalowalem sobie Krusader, ale nie moge znaleźć ustawienia dotyczącego FTP. Chodzi mi dokładnie o możliwość zapisu loginu i hasła serwera FTP, żeby nie wpisywać tego za każdym razem.. Istnieje taka możliwosć w tym programie?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

a ja używam tych dwóch:

gnome commander dla gnome
krusader dla kde
Yogi97
Posty: 6
Rejestracja: 31 lipca 2007, 14:08

Post autor: Yogi97 »

gladi pisze:Zainstalowalem sobie Krusader, ale nie moge znaleźć ustawienia dotyczącego FTP. Chodzi mi dokładnie o możliwość zapisu loginu i hasła serwera FTP, żeby nie wpisywać tego za każdym razem.. Istnieje taka możliwosć w tym programie?
Używam Krusadera jako jedynego menedźera plików i IMO jest wspaniały. :)
Jeśli chodzi o FTP-a... Może jest inny sposób, ale ja to zrobiłem tak:
1. Ikonka na pasku narzędzi Krusadera: "Nowe połączenie sieciowe" - tu wpisujesz wszystkie parametry połączenia, usera i hasło]Połącz[/b]" - jeśli wszystko jest Okej to połączysz się z serwerem i dostaniesz go w którymś z paneli (u mnie prawy);
3. W drugim panelu ustaw sobie jakiś katalog zgodnie ze swoim gustem (ja ustawiłem sobie "Download" - bo do niego zasysam z serwera) - a czemu to się zaraz okaże :)
4. Kliknij ikonkę "Profile" (obok wcześniej wdusianego na pasku narzędzi) i dodaj nowy profil, nazwij go jakoś i zaznacz opcję o haśle.
I wułala. Teraz kliknięcie ikonki "Profile" i wybranie Twojego profilu spowoduje połączenie Cię z wybranym serwerem - w jednym panelu dostaniesz serwer, w drugim wcześniej wybrany katalog. :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ