kompilacja kernel 2.6.22 + patch-2.6.23-rc1

Ogólne pytania dotyczące systemu
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

kompilacja kernel 2.6.22 + patch-2.6.23-rc1

Post autor: Danthez »

Witam,
Próbowałem skompilować dzisiaj kernela 2.6.22 z najnowszym patchem 2.6.23-rc1 i wszystko pięknie ładnie gdy podczas kompilacji dalej niż w połowie wypluwa mi cos takiego

Kod: Zaznacz cały

rivers/misc/asus-laptop.c: In function ‘asus_led_exit’:
drivers/misc/asus-laptop.c:1076: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1076: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1077: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1077: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1078: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1078: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1079: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1079: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1080: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
drivers/misc/asus-laptop.c:1080: error: ‘struct led_classdev’ has no member named ‘class_dev’
make[3]: *** [drivers/misc/asus-laptop.o] Błąd 1
make[2]: *** [drivers/misc] Błąd 2
make[1]: *** [drivers] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-2.6.22'
make: *** [debian/stamp-build-kernel] Błąd 2
103-mia-3:/usr/src/linux#                                                   
Kernela kompilowałem używając configa kernela 2.6.21 i wyłączyłem parawirtualziację czy ktoś ma pomysł czemu tak sie dzieje
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

Najwyraźniej występuje problem z modułami do laptopa Asus... o ile nie masz takiego sprzętu to wyłącz to w konfigu i rekompiluj. Ja od wczoraj jestem na 26.23-rc1 i chodzi ok.
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danthez »

Znalazlem tylko jedną opcje wyłączyłem ale lipa nadal to samo. U Ciebie nie było klopotów z kompilacją ?
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

Nie u mnie wszystko poszło ok...
Może źle nałożyłeś patch...
Ja robię tak:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install ketchup
cd /usr/src/
wget [url]http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/linux-2.6.22.tar.bz2[/url]
tar xjf linux-2.6.22.tar.bz2
cd linux-2.6.22
ketchup -G 2.6.23-rc1
make clean && make mrproper
make menuconfig
make-kpkg clean
make-kpkg --initrd kernel_image kernel_headers
i po sprawie :)
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danthez »

Wiesz co wydaje mi się że bląd tkwił w używaniu starego pliku konfiguracyjnego. Kompiluje teraz bez starego pliku i zobaczymy co będzie. A z tym ketchupem to dobry patent do tej pory używałem bzip2 -dc /usr/src/patch_name.bz2 | patch -p1
karabash
Posty: 58
Rejestracja: 15 lipca 2007, 15:33

Post autor: karabash »

Czesc mialem to samo z modulami asusa.

zainstalowalem kernel drugi raz sposobem debianway. Wylacz Misc Devices - powinno smigac. Asusa mozesz dorwac latwo wciskajac SHIFT + / podajac to czego szukasz. System wskaze Ci miejsca gdzie wystepuja dane moduly. sa 3 lub 4 takie miejsca

Mam problem z instalacja nvidii. Prosze krok po kroku, nie mam pojecia jak zainstalowac stery do karty na tym jadrze bo bledy mi wyskakuja.
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danthez »

Pokaż to co Ci wyrzuca konsolka bądź zawartość logów
karabash
Posty: 58
Rejestracja: 15 lipca 2007, 15:33

Post autor: karabash »

Dobrze chlopaki znalazlem rozwiazanie:

Kod: Zaznacz cały

./NVIDIA-Linux...run -x
cd NVIDIA-Linux...

patch -p1 < nvidia-fix.patch
./nvidia installer
Blad w kernelu a raczej w lacie na niego... :( Nic bez patcha nie wskurasz... http://www.linuxinsight.com/files/nvidia-fix.patch

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ