ZAWIESZAJACY SIE TERMINAL

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
k0rdi
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2007, 11:56

ZAWIESZAJACY SIE TERMINAL

Post autor: k0rdi »

Witam

mam dziwny problem, siedze juz nad nim pare dni i nie mam juz powoli pomyslow i prosba do was czy sie moze spotkaliscie z takim problemem:

Problem polega na tym, ze po rekompilacji kernela ze zrodel 2.6.21.1/2/5 probowalem tez 2.6.22.1 zawiesza sie terminal czy to lacze sie przez ssh czy przez telnet

po prostu po wpisaniu np. komendy ps aux w polowie sie zawiesi i kaplica ale sam serwer dziala, laczyelem sie przy konsoli na localhost po ssh i to samo. Na kernelu z dystrybucji 2.6.21.2 dziala normalnie, probowalem konfig wziasc z wlasnie dystrybucji i to samo jedynie co zmieniam to na stale obsluga dyskow SATA...

specyfikacja serwera: http://serverconfigurator.intel.com/det ... px?id=1200
dyski na SATA. 4GB pamieci

prosze o pomoc.
gothye
Posty: 91
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:26
Lokalizacja: P³ock

Post autor: gothye »

mam to samo na 2.6.21,2.6.21.4 ,2.6.22 :[ bez patchy i z patchami to samo ,na 2.6.19 jest oki i chyba przy nim zostane
stepek
Beginner
Posty: 314
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 07:18
Lokalizacja: Bia³ystok

Post autor: stepek »

U mnie na 2.6.21.5 dziala wszystko lux ale sprawa wyglada an dziwna.
NIe wiem czy dobrze zrozumielem.
Laczysz sie zdalenie z kompem i wyklada Ci sie konsola, tak? Ale jak pracujesz lokalnie to wszystko jest ok, dobrze rozumiem? A sprawdzales polaczenie zdalne z innego kompa (niz z tego z ktorego probujesz sie laczyc).
joannes
Posty: 39
Rejestracja: 12 marca 2007, 13:04

Post autor: joannes »

Niestety nasi przedpiścy mają racje, na i386 SMP nie zwiesiła mi się konsola, ale miałem problemy ze Squidem (wydajność) i podłączonym drugim dyskiem (problem z systemem plików), natomiast ma amd64 od dwóch dni zwałki przez ssh (mc, htop itp.), nawet kilka razy zawiesił się terminal po opdaleniu mc. Wróciłem na 2.6.20 i spokój.

p.s.
gothye, nie wierzyłem Ci, miałeś racje, mnie dopadło to pózniej
stepek
Beginner
Posty: 314
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 07:18
Lokalizacja: Bia³ystok

Post autor: stepek »

ee no ludziki sciemniacie :) u mnie na 2.6.21.5 smiga ok i szczerze to nigdy nie mailem taiego problemu. Przeszedlem przez szereg jader i nigdy mi sie to nie zdarzylo. Nie ma co dawac spokoju wracajac gdziec tylko zastanowic sie skad problem.
Moja propozycja jest taka ze sprobujcie przekompilowac jadro z Waszymi ustawieniami na 2.6.21.5 (bo na bank smiga) jezeli i to sie wylozy zaczniemy kombinowac z konfigiem.
k0rdi
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2007, 11:56

Post autor: k0rdi »

Jak sie lacze przy konsoli na localhost przez ssh to samo :(
probowalem rozne konfigi i nie mam pojecia o co chodzi
probowalem rozne wersje jajek tak jak pisalem.

Stepek obslugujesz dyski SATA? moze podeslalbys mi swoj konfig.
pewno nie dam za wygrana, chce poznac gdzie tkwi blad.
ODPOWIEDZ