CUPS - Unable to locate printer

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Badixp28
Posty: 4
Rejestracja: 06 grudnia 2022, 13:55
Lokalizacja: KATOWICE

CUPS - Unable to locate printer

Post autor: Badixp28 »

Witam Panowie z forum

Mam postawiony serwer HP T610 na nim OMV 6 następnie wtyczka PORTAINER i CUPS drukarkę dodałem już w panelu konfiguracyjnym Samsung CLP 365W i ta drukarka jest widoczna w systemie Windows oraz w IOS problem jest taki że nie drukuje drukarka gdy wysyłam coś do druku wyskakuję mi taki błąd:

"Unable to locate printer "SEC001599E1C889.loc"

Jestem słaby z linuxa ale jak mnie poprowadzicie za rękę to ogarne to , szukałem pomocy na zagranicznych forach ale tam nikt nie chce pomóc lajkowi a mnie bardzo zależy na tym aby to działało
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2022, 14:47 przez Badixp28, łącznie zmieniany 1 raz.
Badixp28
Posty: 4
Rejestracja: 06 grudnia 2022, 13:55
Lokalizacja: KATOWICE

Re: CUPS - Unable to locate printer

Post autor: Badixp28 »

Znalazłem chyba jedyne słuszne rozwiązanie ale nie potrafię tego zrobić wysyłam linka

https://askubuntu.com/questions/1187966 ... -interface
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2022, 14:47 przez Badixp28, łącznie zmieniany 1 raz.
Badixp28
Posty: 4
Rejestracja: 06 grudnia 2022, 13:55
Lokalizacja: KATOWICE

Re: CUPS - Unable to locate printer

Post autor: Badixp28 »

Poradziłem sobie z pomocą innego forum z problem który opisywałem wyżej rozwiązaniem było dodanie drukarki jako:

Internet Printing Protocol (ipp)
ipp://192.168.100.144/ipp/

Drukarka zaczęła drukować natomiast napotkałem kolejny problem mimo odpowiedniej konfiguracji CUPS drukarka zawsze drukowała format A6 domyślny a wiec edytowałem .ppd usuwając wszystko oprócz formatu A4 i teraz drukuje tylko A4

Tak wygląda to po zmianach:

*OpenUI *PageSize/Page Size: PickOne
*OrderDependency: 100 AnySetup *PageSize
*DefaultPageSize: A4
*PageSize A4/A4: "<</PageSize[595 842]/ImagingBBox null>>setpagedevice"
*CloseUI: *PageSize

*OpenUI *PageRegion: PickOne
*OrderDependency: 135 AnySetup *PageRegion
*DefaultPageRegion: A4
*PageRegion A4/A4: "%% FoomaticRIPOptionSetting: PageSize=A4"
*CloseUI: *PageRegion

*DefaultImageableArea: A4
*ImageableArea A4/A4: "9 12.00 586 830.00"

*DefaultPaperDimension: A4
*PaperDimension A4/A4: "595 842"

Na sam koniec został mi ostatni problem do rozwiązania i liczę Panowie że mi pomożecie to naprawić a mianowicie bardzo długi okres oczekiwania na drukowanie z mojego telefonu Iphone , testowałem na 3 różnych telefonach z IOS czas przesłania dokumentu do drukarki i jego wydrukowania to prawie 4 minuty stanowczo za długo ... Walczę z tym już któryś dzień i nie umiem znaleźć rozwiązania
Badixp28
Posty: 4
Rejestracja: 06 grudnia 2022, 13:55
Lokalizacja: KATOWICE

Re: CUPS - Unable to locate printer

Post autor: Badixp28 »

oki dzięki za pomoc rozwiązanie podaje niżej na pewno komuś się przyda :

Na podstawie tego poradnika użyłem protokół :
"Protokół AppSocket (aka JetDirect)"
socket://192.168.100.144

https://www.cups.org/doc/network.html


Protokół AppSocket (czasami nazywany również protokołem JetDirect, ze względu na swoje pochodzenie z interfejsów sieciowych HP JetDirect) jest najprostszym i najszybszym protokołem sieciowym używanym w drukarkach. Drukowanie AppSocket zwykle odbywa się przez port 9100 i korzysta z zaplecza.

Teraz moja drukarka jest gotowa do drukowania w 10 sekund i to jest rozwiązanie które mnie zadawala, drukowanie jest teraz tak samo szybkie jak z każdego innego urządzenia
ODPOWIEDZ