Openmediavault

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Cize
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2022, 17:36

Openmediavault

Post autor: Cize »

Witam wszystkich
Na wstępie napisze że tylko częściowo to wszystko ogarniam i do pewnego stopnia i czasu sam szukałem i starałem się rozwiązać problem ale już mi się wiedzą i pomysły skończyły. Ale od początku jakiś czas temu zdobyłem serwer hp proliantml310e gen 8v2 poprosiłem kolegę informatyka o jakiś system i zaproponował oraz zainstalował OMV pokazał mi wszystko i wyjaśnił sprawdził czy działa po restarcie itd i było ok. Jakiś czas później coś się syplo i sam zainstalowałem system i zaczęły się problemy ale aktualizacja grub wystarczyło i przez dłuższy czas było ok dorobiłem się w nim 6 dysków i wszystko śmigało. Później żeby mieć miejsce i żeby wszystko było poukładane postanowiłem wrzucić system na kartę SD (gniazdo na płycie) wydawało mi się że dzięki temu będzie lepiej że dyski swoje a system jest na swoim nośniku na którym nic nie będzie. Ale później znów system się sypnol i doczytałem że karty nie są dobrym nośnikiem bo szybko je szlak trafia no to zainstalowałem go na pendrive (gniazdo też znajduje się na płycie) i jakiś czas było ok później musiałem wyjechać na miesiąc i go wyłączyłem. Po powrocie włączyłem go i już nie wstał tzn nie wykrywało żadnego systemu próbował wystartować z różnych nośników, sieci ale nic nie znalazł. No to znów instalacja ale pendrive zaczol świrować no to go wymieniłem i dalej to samo. Nie miałem za dużo czasu więc zostawiłem temat na miesiąc i rąk co jakiś czas wracałem i drążyłem co mu jest. Aktualna sytuacja wygląda tak iż próbowałem zainstalować różne wersje omv od 4.1.22(ta wersja poprzednio działała) do 5.6.13.
Od wersji 5.5.11instalacja omv nawet się nie zaczyna, klikam instaluj pojawia się niebieski ekran i tak może być nawet tydzień. Wersja 4.1.22 instaluje się,problem jest tylko przy serwwerze lustrzanym nie ważne co wybiorę i tak nie Może ściągnąć repozytorium (choć wykrywa oba gniazda eth) klikam pomiń i instalacja dobiega końca. Restart ale znów nie wykrywa Na nośniku systemu. Każda wersję systemy instalowałem z tego samego pendrive podpinając pod to samo gniazdo usb. Podpięty jest tylko jeden dysk do gniazda sata na płycie głównej na którym jest instalowany system. Bardzo bym prosił o pomoc bo nie mam pojęcia o co chodzi już. Dziękuję
ODPOWIEDZ