Instalacja servera na WSL2

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
przemyslawgora
Posty: 1
Rejestracja: 12 września 2021, 23:00

Instalacja servera na WSL2

Post autor: przemyslawgora »

Witam

Przyznam że jestem zielony w kwestii budowanie serwera http na linux i nigdy całości nie robiłem profesjonalnie. Teraz muszę sobie postawić serwer do tego aby poprogramować coś lokalnie na CMSach i oscommercach.
Jako że nie mam osobnej maszyny na linuksa to chcę skorzystać z WSL na Windows 10. Próbowałem na Ubuntu ale szereg problemów mnie poewaliło. Zwłaszcze z prawami dostępu. Mam nadzieję że na Debianie pójdzie lepiej i pomożecie początkującemu.
Do rzeczy. Instaluję Debiana na WSL (tu nie problem).
I co dalej aby postawić pełnosprawny serwer LAMP do którego będę miał dostęp z localhost?
Problemy z jakimi się natknąłem na Ubuntu:
- Problemy z prawami do pliku. Jak mi działało na serwerze to z poziomu windows nie mogłem edytować plików w IDE i odworteni.
- Instalowałem na przykład Magento albo Prestashop to jedne katalogi były ok a inne miały nie takie jak trzeba postpęy. Oczywiscie robiłem różne rzeczy jak:
udo chown -R $USER:$USER /var/www
sudo chgrp -R www-data /var/www/html
sudo find /var/www/html -type d -exec chmod g+rx {} +
sudo find /var/www/html -type f -exec chmod g+r {}
sudo chown -R www-data /var/www/*
Kombinowałem jak mogłem i ciągle w jak nie jedno to drugie zawodziło.
Pomożecie postawić taki serwer LAMP abym mógł ćwiczyć programowanie na localhost?
Wiem że w necie masę poradników ale w każdym jaki znalazłem to coś się nie zgadzało. Przynajmniej z tym Ubuntu. Może to też kwestia że to na WSL.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Instalacja servera na WSL2

Post autor: LordRuthwen »

Zmień podejście - wykorzystaj dockera a pliki na których pracujesz w IDE zamontuj jako volumen.
ODPOWIEDZ