Kilka komputerów i użytkownicy

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Kilka komputerów i użytkownicy

Post autor: xmaster »

Witam koleżanki i kolegów.
Otóż mam pytanie.
Do tej pory miałem jednego laptopa i trzech użytkowników, ja + dwójka dzieci.
Teraz kupiłem drugi komputer do tych cholernych e-lakcji, mniejsza o to.
Chciałbym się spytać czy możliwe jest i jeśli tak to w jaki sposób posiadanie tożsamych kont użytkowników na obu komputerach.
Oprogramowanie instaluję osobiście, więc nie będzie problemu z brakiem jakiegoś pakietu tu i ówdzie.
Nie specjalnie też chciałbym pracować w trybie cienkiego klienta, ale jeśli to najlepsze i najmniej problematyczne rozwiązanie to czemu nie, dokupię serwerek i hej.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Kilka komputerów i użytkownicy

Post autor: LordRuthwen »

Chodzi ci o synchronizację między kompami? Jak tak to jakiś dropbox, jak chcesz bardziej prywatnie to owncloud, tudzież btsync, ale tu już muszą oba chodzić przez chwilę jednocześnie.
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Re: Kilka komputerów i użytkownicy

Post autor: xmaster »

Tak chodzi mi o synchronizację.
Pytanie tylko czy można też synchronizować cały katalog /home/user tak aby ustawienia aplikacji też się kopiowały.
Poczytam o tych programach, słyszałem tylko o Dropbox i wiem że tam kopiuje się tylko osobny katalog /home/user/Dropbox więc chyba odpada.
Idealnie było by mieć backup też na telefonie, najlepiej jednostronny, tylko w stronę telefonu.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Kilka komputerów i użytkownicy

Post autor: LordRuthwen »

Tylko jak tylko, w kliencie możesz ustawić jakie katalogi ma synchronizować. Tzn powinieneś móc, bo ja z dropboxa nie korzystałem, ale mam własną instancję owncloud i dokładnie tak to działa, że synchronizujesz całość katalogu jaki ustawisz. Pamiętaj, że thunderbird trzyma maile w katalogu domowym, więc uważaj na miejsce :D
Onedrive nie ma sensownego klienta na linuksa, jak z gdrive - nie wiem, nie korzystam.
btsync to synchronizacja przez sieć protokołem torrent (p2p) - to by działało gdybyś miał gdzieś jeszcze jakąś instancję, która jest dostępna zawsze, bo każdy kompów synchronizował by się z nią.
ODPOWIEDZ