Postfix - przekierowanie z home.pl

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
patent
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2019, 11:00

Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: patent »

Czesc, chce postawic serwer poczty na Linuksie i przekierować wszystkie mejle z domeny home.pl na ten serwer. Jak się do tego zabrać?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: LordRuthwen »

co znaczy przekierować wszystkie maile z domeny home.pl?
patent
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2019, 11:00

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: patent »

Może źle się wyraziłem. Mam wykupioną pewną domenę na home.pl wraz z serwerem poczty. Chcę postawić serwer poczty na jednej z maszyn w sieci lokalnej. Rozumiem, że aby serwer był widziany z internetu, trzeba przekierować porty odpowiedzialne za obsługę poczty na tę lokalną maszynę. A zależy mi na tym, żeby wszystkie wiadomości, które przychodzą na tę wykupioną domenę z home.pl były kierowane bezpośrednio na tę maszynę w sieci lokalnej. Wyczytałem tyle, że trzeba skonfigurować rekordy MX na obecnym serwerze poczty. Jest to do zrobienia? Z dobrej strony się za to zabieram?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: LordRuthwen »

Rekordy MX konfigurujesz na serwerze DNS obsługującym daną domenę i powinny wskazywać Twoje publiczne IP
patent
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2019, 11:00

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: patent »

Muszę wtedy na serwerze utworzyć nowego użytkownika dla każdego konta na home.pl?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: LordRuthwen »

No skoro chcesz odbierać tą pocztę, to tak, bo niby jak inaczej miałbyś się potem do niej dostać?
Możesz też użyć funkcji catch-all i wszystko co przyjdzie dla danej domeny odbierać jednym kontem.
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: lizard »

W panelu zarządzania na stronie home.pl, w zarządzaniu rekordami DNS podajesz publiczny adres IP swojego serwera pocztowego jako zasób MX. Jeżeli Twój serwer stoi w sieci lokalnej, podajesz publiczny adres routera, a na nim przekierowujesz porty: SMTP (25, 465 i 587), POP3 (110, 995), IMAP (143, 993) na swój serwer. Aby maile z Twojego serwera nie były traktowane jako spam, przydałoby się skonfigurować rekordy SPF i TXT. To tyle, jeżeli chodzi o działania na "zewnątrz". Resztę (konfiguracja, zarządzanie użytkownikami etc.) wykonujesz na swoim serwerze.
patent
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2019, 11:00

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: patent »

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Powiedzmy, że już prawie wszystko miałbym skonfigurowane. I teraz pytanie. Co zrobić, aby użytkownicy mieli dostęp do swoich skrzynek z dowolnego miejsca na ziemi. Czy przez poczta.home.pl mają bezpośrednio dostęp do serwera w sieci lokalnej, bo rozumiem, że wtedy żadne wiadomości na poczta.home.pl już nie są trzymane?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix - przekierowanie z home.pl

Post autor: LordRuthwen »

1. skierować rekord A domeny odpowiedzialny za pocztę na swój serwer
2. W zależności od tego co chcesz
a) skonfigurować usługę IMAP dla obsługi klientów
b) skonfigurować webmaila dla dostępu via www
ODPOWIEDZ