Dual Booting

Ogólne pytania dotyczące systemu
Rudi
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2020, 14:11

Dual Booting

Post autor: Rudi »

Witam,
Mam dość nietypowy problem, mimo tego, może ktoś wie jak mi pomóc.
Mianowicie, od jakiegoś czasu zacząłem interesować się bardziej informatyką, niż samymi grami, moją szczególną uwagę przyciągnął temat hackowania. Jako, że jestem totalnie zielony w tym temacie, postanowiłem zacząć od ściągnięcia Kali Linuxa na Virtual Box, a następnie zacząć oglądać kursy.
Niestety, z racji mojej niewiedzy otworzyłem plik "setup" Kaliego, który zainstalował na moim komputerze dodatkowy system operacyjny. On oczywiście nic nie zmienia w funkcjonowaniu Windowsa, ale irytował mnie dual booting, natomiast na dysku nie widziałem dodatkowych partycji, dlatego zrobiłem pełen format systemu, z nadzieją, że to pomoże.Na moją niekorzyść, absolutnie nie pomogło. Ściągnąłem to samo drugi raz z nadzieją, iż tym razem stworzy się odpowiednia partycja, którą będę mógł usunąć i zostawić tylko system Windows. Tak się nie stało. Przy wybieraniu systemu operacyjnego, pokazuje mi, że linuxy znajdują się na 4 woluminie, niestety, żadnych dodatkowych partycji nie widzę. Po wpisaniu w starcie "msconfig" także nie widać żadnej dodatkowej opcji oprócz Windowsa.
Czy ktoś wie jak mi pomóc? Wszystkie screen shoty dołączam w załącznikach
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Dual Booting

Post autor: Yampress »

A sprawdziłeś czy kali rzeczywiście zainstalował się fizycznie na jakiejś partycji? Czy twoja zabawa z reanimacja była potrzebna?

Bez doskonałej znajomości najlepiej kilku systemów i działania sieci, nie ma mowy o dalszym kroku czyli o nauce hakowania. Na razie możesz tylko polegać na gotowych skryptach tzw. script kiddles. Naucz się najpierw dobrze windowsa, potem Linuxa, a potem weź się za hakowanie. Skoro nie wiesz jak system działa to jak go chcesz zhakować? A nawet jeśli uda Ci się go zhakować to co w tym systemie zrobisz skoro nie wiesz jak działa. A i programowania musiałbyś się zacząć uczyć...
]:>

A tak w ogóle to większy pożytek dla siebie zrobisz kiedy zaczniesz uprawiać jakiś sport lub poznasz jakąś ciekawą dziewczynę...
Rudi
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2020, 14:11

Re: Dual Booting

Post autor: Rudi »

Za porady dziękuję, natomiast moja aparycja nie jest zbyt pociągająca, zatem o dziewczynę trudno, natomiast faktycznie, nie mając odpowiedniej wiedzy, zabieranie się za coś takiego jak hacking jest po prostu głupie.
Niemniej jednak, wyrządziłem pewne szkody, więc mam zamiar je naprawić, a potrzebuje przy tym pomocy.
Kali nie zainstalował się fizycznie na żadnej partycji, w zasadzie, nie ma po nim literalnie żadnego śladu.
Czy jest jakaś opcja, aby zlikwidować te dwa systemy operacyjne?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dual Booting

Post autor: dedito »

Jak to mówią: "każda potwora znajdzie swojego adoratora", albo jakoś tak :D
A wracając do meritum sprawy, to wklej jako root wynik

Kod: Zaznacz cały

fdisk -l
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Dual Booting

Post autor: Yampress »

Skąd sciagles obraz kali?
Skąd miałeś informacje lub instrukcje jak zainstalować tego kali?

Właściwie w jaki sposób rozpocząłeś instalacje?
Ten obraz nagrałeś na płytę?
jak uruchomiłes instalacje. Opisz to ... Co się działo po kolei. Wszystko od początku krok po kroku. Albo podaj link do instrukcji jak to to robiles

Ps. Nie masz pociągającego wyglądu, to rób wszystko aby to osiągnąć. Nie umiesz rozmawiać z kobietami? Ucz się z nimi rozmawiać, zastanów się co robić aby je czymś zainteresowac o czym z nimi roznawiac
Rudi
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2020, 14:11

Re: Dual Booting

Post autor: Rudi »

Okej, problem został rozwiązany za pomocą cmd (bdcedit/delete {identifier}), jednakże za wszelką próbę pomocy naprawdę dziękuję :)
Mam natomiast małą prośbę, niezwiązaną z tematem sprawy.
Czy mają państwo jakieś porady jak mogę rozpocząć swoją naukę z systemami? Oraz jakie języki programowania są użyteczne (Mam nieco doświadczenia z językami stron internetowych html oraz css, natomiast nie mam go jeżeli chodzi o systemy operacyjne, a chciałbym posiąść tę wiedzę)
Rudi
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2020, 14:11

Re: Dual Booting

Post autor: Rudi »

A kali ściągnąłem prosto z oficjalnej strony, natomiast tuż po jego ściągnięciu bezmyślnie wszedłem w plik który znalazłem w C:/downloads a następnie po prostu otworzyłem setup.
Czasami zaskakuje mnie moja głupota...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Dual Booting

Post autor: Yampress »

To więc pierwsza lekcja: Jeśli nie wiem jak coś działa to tego nie tykam. Uczę się o tym i kiedy mam już dość dużo wiedzy dopiero zaczynam.
Lekcja 2:. Musisz dużo czytać poradników i manuali, oglądać na YouTube jak ktoś coś robi Po czym próbować samemu to zrobić tak długo dopóki nie nauczysz się tego robić. Z każdego błędu wyciągasz wnioski. Uczysz się sam i na wszystko sam szukasz rozwiazania. Jak już naprawdę nie wiesz co i jak to pytasz na forum. A i zacznij od zainstalowania Linuxa choćby na virtualboxie. Jak się nauczysz i się spodoba to zainstalujesz fizycznie na komputerze
Lekcja 3: zapisuj sobie każdy krok / działanie które robisz. Łatwiej będzie zanalizować gdzie popełniłeś błąd, czego nie zrobiłeś jak należy na danym etapie . Rób backup plików konfiguracyjnych przed jakąkolwiek ich edycja.
Przed każdym działaniem zastanów się co za chwilę chcesz zrobić i jakie maga być tego skutki .

A tak w ogóle podaj link do tego pliku z kali
Poza tym trzeba było spisać co było w tej konfiguracji, która skasowaleś. Od razu byśmy wiedzieli co się dzieje..
Rudi
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2020, 14:11

Re: Dual Booting

Post autor: Rudi »

https://cdimage.kali.org/kali-2020.1b/k ... -amd64.iso -> tu jest link do automatycznego pobrania, jest to po protu Linux, który można odpalić za pomocą VB, po ściągnięciu kliknąłem CTRL+J, następnie pokaż w folderze -> kliknąłem na to dwa razy, znalazłem plik setup, który uruchomiłem.
To co się stało wynika z mojej czystej głupoty, niemniej jednak udało się to naprawić, a wszystkim bardzo dziękuje za porady
<3
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Dual Booting

Post autor: Yampress »

Dziwi mnie, bo taki obraz wypala się na płycie, albo podpina pod VB który go widzi jako napęd CD/DVD, lub podpina pod jakiś program w windowsie , który montuje obraz i go widzi jako napęd CD/DVD... I skoro tam jest Linux to tego raczej nie odpala się jako windowsowy program. I t tu mnie dziwi jak to zrobiłeś. Także może ten setup uruchamia wirtualna maszynę, która uruchamia kali live, a program bootujący dodaje się do startu windowsa . Bo jak wytłumaczyć, że fizycznie nigdzie go nie ma zainstalowanego., A kali się nie uruchamia... A może przeprowadziłeś jakoś proces instalacji pod virtualboxem.
ODPOWIEDZ