Nie działa Wi-Fi - Acer Aspire One D250

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Gustawo
Posty: 6
Rejestracja: 16 października 2019, 15:16

Nie działa Wi-Fi - Acer Aspire One D250

Post autor: Gustawo »

Hej!
Potrzebowałbym pomocy z uruchomieniem obsługi karty sieciowej na moim lapku. Jest to netbook Acer Aspire One D250, na którym zainstalowałem najnowszego Debiana z LXDE.
Problem polega na tym, że system zachowuje się jakby w ogóle nie widział karty sieciowej. Na liście możliwych połączeń internetowych nie ma nawet możliwości włączenia szukania sieci Wi-Fi, a kontrolka od włączonej karty wógóle się nie świeci (i nie reaguje na włączanie dedykowanym przyciskiem).
Podejrzewam, że poprostu brakuje sterownika, gdyż jest to karta Broadcom, ale kompletnie nie wiem jak go zainstalować...
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie działa Wi-Fi - Acer Aspire One D250

Post autor: dedito »

Pokaż wynik

Kod: Zaznacz cały

lspci -nk
i wskaż obraz, który użyłeś do instalacji.
Gustawo
Posty: 6
Rejestracja: 16 października 2019, 15:16

Re: Nie działa Wi-Fi - Acer Aspire One D250

Post autor: Gustawo »

polecenie "lspci" nie działa - terminal odpowiada że nie znajduje takiego polecenia...
natomiast działa wpisanie "sudo dmesg | grep -i wlan" i daje wynik:
"[ 24.247213] b43-phy0: Broadcom 4312 WLAN found (core revision 15)"

Obraz który użyłem do instalacji to: "debian-live-10.1.0-i386-lxde.iso" ze strony https://cdimage.debian.org/debian-cd/cu ... so-hybrid/
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie działa Wi-Fi - Acer Aspire One D250

Post autor: dedito »

Zakładam, że wybór i386 był świadomy.
Wybrałeś akurat obraz bez składników non-free, proponuję zainstalować z obrazu ze składnikami non-free https://cdimage.debian.org/images/unoff ... so-hybrid/ lub będziemy instalować sterownik na obecnej instancji (co się będzie wiązało z dodaniem repozytorii non-free).
lspci jest w paczce pciutils (doinstaluj aby mieć to polecenie)
Gustawo
Posty: 6
Rejestracja: 16 października 2019, 15:16

Re: Nie działa Wi-Fi - Acer Aspire One D250

Post autor: Gustawo »

tak i386 wybrałem specjalnie
dzięki za odpowiedź, narazie nie mam czasu się tym zająć ale jak będę już miał to pewnie spróbuję z obrazem ze składnikami non-free. Dam znać co i jak ;)
ODPOWIEDZ