Dovecot, niezrozumiały błąd

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: superserek »

W logach mam
debian postfix/pipe[24353]: 1EFCE3020AE5: to=<EMAIL-ODBIORCY>, relay=spamassassin, delay=1.4, delays=0.92/0.01/0/0.46, dsn=5.3.0, status=bounced (command line usage error. Command output: lda: Fatal: Unknown argument: EMAIL-ODBIORCY Usage: dovecot-lda [-c <config file>] [-a <address>] [-d <username>] [-p <path>] [-f <envelope sender>] [-m <mailbox>] [-e] [-k] )
Nie mam pojęcia dlaczego ten błąd wyskakuje i jest on tylko przy tylko jednym nadawcy z błędnym certyfikatem opendkim. Czy możecie mnie nakierować?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: LordRuthwen »

Wygląda to na błąd w składni /etc/postfix/master.cf - pewnie zrobiłeś upgrade pakietów po dłuższym czasie?
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: superserek »

Plik wygląda tak, ale nie był zmieniany od miesięcy:

Kod: Zaznacz cały

...

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe
  flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${user}@${nexthop}

...
spamassassin unix -     n   n   -   -   pipe user=vmail argv=/usr/bin/spamc -f -e  /usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient}
#spamassassin unix -     n   n   -   -   pipe flags=DROhu user=vmail:vmail argv=/usr/bin/spamc -f -e /usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -$


I to są jedyne wpisy dovecota
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2019, 10:11 przez LordRuthwen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj znaczników CODE a nie QUOTE
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: LordRuthwen »

A ja mam tak:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe
  flags=DRhu user=vmail:mail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient}
Tak jak ty masz przestało mi działać tak z półtora czy dwa lata temu, zakładam, że nie restartowałeś usługi wcześniej?
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: superserek »

Ok, dzięki, wprowadziłem zmiany, testuję i zresetowałem teraz
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: superserek »

Niestety błąd nadal występuje. Jakieś wskazówki co może być nie tak?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: pawkrol »

LordRuthwen pisze: 11 lipca 2019, 10:11 A ja mam tak:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe
  flags=DRhu user=vmail:mail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient}
Tak jak ty masz przestało mi działać tak z półtora czy dwa lata temu, zakładam, że nie restartowałeś usługi wcześniej?
Lord, ja mam tak:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe

	flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -a ${recipient} -d ${user}@${nexthop}
I mi działa. Ciekawe...
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: Dovecot, niezrozumiały błąd

Post autor: superserek »

pawkrol pisze: 01 sierpnia 2019, 23:01
LordRuthwen pisze: 11 lipca 2019, 10:11 A ja mam tak:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe
  flags=DRhu user=vmail:mail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient}
Tak jak ty masz przestało mi działać tak z półtora czy dwa lata temu, zakładam, że nie restartowałeś usługi wcześniej?
Lord, ja mam tak:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe

	flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -a ${recipient} -d ${user}@${nexthop}
I mi działa. Ciekawe...
U mnie też to działa, ale trafi się raz na 1000 email, który zostaje odbity i w jego treści jest powyższy błąd. Testowałem to na dovecot bez i z lda, i nie ma to większego znaczenia, a prócz tego komunikatu i zwrotki nie ma kompletnie żadnego innej informacji.
ODPOWIEDZ