Postfix

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
malen93
Posty: 1
Rejestracja: 18 lipca 2019, 11:32

Postfix

Post autor: malen93 »

Witam,

mam problem z przekazywaniem wiadomości na inne adresy mailowe.
W sytuacji, gdy wysyłam maila na adres X@domena.pl z adresu Y@domena.pl to serwer przekazuje takiego maila na inny serwer Z@gmail.com. ( wszystko działa poprawnie tylko gdy nadawcą jest ktoś z tej samej domeny ) Problem pojawia się w sytuacji, gdy wysyłam maila z jakiegoś zewnętrznego serwera pocztowego ( gmail/o2 ) na ten sam adres Y@domena.pl to mail ten nie trafia docelowo na pocztę Z@gmail.com. Z logów wynika, ze wszystko jest okej i wiadomość została odebrana i przekazana na odpowiedni adres - jednak na gmailu w trzym przypadku jej nie widzę.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix

Post autor: LordRuthwen »

Skonfiguruj SRS.
Awatar użytkownika
Andyk
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 08 listopada 2008, 01:24

Re: Postfix

Post autor: Andyk »

Jak Twoim zdaniem miałoby to działać dobrze? Pomyśl, ktoś wysyła ci wiadomość z domeny np. onet.pl a Ty to przekazujesz dalej z Twojego serwera i nadawcą jest konto w domenie onet.pl? Serwery skonfigurowane przez kogoś kto wie co robi nie przyjmą takiej wiadomości, ponieważ ktoś kto odbiera taką wiadomość widzi, że Ty próbujesz wysłać wiadomość z onet.pl a nie jesteś do tego upoważniony np. w SPF. SRS jest tutaj ok, ale nie jest konieczny, możesz zrobić tak, aby takie wiadomość w return-path miały inną skrzynkę taką którą obsługuje Twój serwer. Czyli jak wiadomosc ma być przekazana dalej odbierasz ją i wysyłasz z jakiegoś konta Twojego, w procmailu idzie to zrobić.
ODPOWIEDZ