postfix losowo wysyła zwrotkę

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

postfix losowo wysyła zwrotkę

Post autor: superserek »

W logach znalazłem taką linijkę:

Kod: Zaznacz cały

debian postfix/pipe[13992]: CB27730208F7: to=<MAIL>, relay=spamassassin, delay=9, delays=0.98/0/0/8, dsn=5.3.0, status=bounced (command line usage error. Command output: lda: Fatal: Unknown argument: MAIL_NA_KTORY_MA_PRZYJSC_WIADOMOSC Usage: dovecot-lda [-c <config file>] [-a <address>] [-d <username>] [-p <path>]                    [-f <envelope sender>] [-m <mailbox>] [-e] [-k] )
Postfix jest ustawiony na LDA, nadawca dostaje zwrot wiadomości losowo, od czego to zależy?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: postfix losowo wysyła zwrotkę

Post autor: LordRuthwen »

Masz napisane:

Kod: Zaznacz cały

command line usage error. Command output: lda: Fatal: Unknown argument: MAIL_NA_KTORY_MA_PRZYJSC_WIADOMOSC Usage: dovecot-lda [-c <config file>] [-a <address>] [-d <username>] [-p <path>]                    [-f <envelope sender>] [-m <mailbox>] [-e] [-k] 
Wg mnie masz coś skopane w master.cf
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: postfix losowo wysyła zwrotkę

Post autor: superserek »

Właśnie nie wiem czego konkretnie ten błąd dotyczy. Wpis mam taki:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe
  flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/lib/dovecot/dovecot-lda -f ${sender} -d ${user}@${nexthop}
Chociaż teraz widzę że spamassasin mam ustawiony na:

Kod: Zaznacz cały

spamassassin unix -     n   n   -   -   pipe user=vmail argv=/usr/bin/spamc -f -e  /usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient}
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: postfix losowo wysyła zwrotkę

Post autor: superserek »

Sprawdziłem na necie, ale nie ma wyjaśnienia dla tego błędu. Składnie mam poprawną, co niby miałbym dopisać? I najważniejsze, dlaczego tylko z jednego adresu email są problemy? A reszta dochodzi normalnie.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: postfix losowo wysyła zwrotkę

Post autor: LordRuthwen »

Ciężko powiedzieć, od formatu maila, zasobów, reszty konfiguracji... można zgadywać, bo brak danych :)
Nie korzystam z lda, u mnie to wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

dovecot   unix  -       n       n       -       -       pipe
  flags=DRhu user=vmail:mail argv=/usr/lib/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient}
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: postfix losowo wysyła zwrotkę

Post autor: superserek »

Właśnie wcześniej zmieniłem to bez LDA, taką też poprawkę sugerowali na forum. Na razie działa, pytanie gdzie mógłbym szukać odpowiedzi w jakich logach, aby rozwiązać ten przypadek... wszystko od konfiguracji serwera, nie zwraca żadnych komunikatów prócz powyższego.
ODPOWIEDZ