touchpad nie jest wykrywany

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: touchpad nie jest wykrywany

Post autor: dedito »

Nie, macie różne.
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: touchpad nie jest wykrywany

Post autor: superserek »

dedito pisze: 19 marca 2019, 11:48 Jest też jajko rozwojowe z linii 5
Ale to już bym musiał kompilować, a na to nie mam za dużo czasu. W repo z deb nie znalazłem z 5*
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: touchpad nie jest wykrywany

Post autor: dedito »

Patrzyłem już do tej linii 5 i tam też nie widzę tego touchpada.
Awatar użytkownika
arturromarr
Beginner
Posty: 186
Rejestracja: 14 sierpnia 2015, 01:21

Re: touchpad nie jest wykrywany

Post autor: arturromarr »

Może nie merytorycznie, ale pocieszająco, to nie martwiłbym się. U mnie działa touchpad a itak go nie używam. Myszka jest jednak znacznie wygodniejsza. Mam taką płaską do laptopa, sprawdza się i nie zabiera wiele mijsca. :)
superserek
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2019, 12:19

Re: touchpad nie jest wykrywany

Post autor: superserek »

arturromarr pisze: 19 marca 2019, 12:51 Może nie merytorycznie, ale pocieszająco, to nie martwiłbym się. U mnie działa touchpad a itak go nie używam. Myszka jest jednak znacznie wygodniejsza. Mam taką płaską do laptopa, sprawdza się i nie zabiera wiele mijsca. :)
Też używam myszki, jednak problemem w tych laptopach jest zbyt mała ilość USB, pod 1 mam dysk zewnętrzny z systemem głównym [linux] (dla mnie to wygodniejsze ;)) a pod drugim dynks od myszki bezprzewodowej... musiałbym pomyśleć nad jakimś hubem... Poza tym touchpad to tylko jedna z dwóch niedziałających rzeczy... Klawisze FN, działają tylko jako home/end/pageUp-down a cała reszta już nie, nawet klawisz FN nie jest wykrywany w xbindkeys... dobrze chociaż że przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu działa, choć tylko z apletu xfce4, bo z konsoli już nie
ODPOWIEDZ