Postfix i spam

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
mojnik
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 12:54

Postfix i spam

Post autor: mojnik »

Mam taki cfg dla postfixa, wszystk odziała, jednak na skrzynkę przychodzi masa spamu pomimo RBLi, pytanie czy czegoś nie przeoczyłem? https://pastebin.com/Ekct3MwG

Jeśli dodam

Kod: Zaznacz cały

reject_rbl_client dnsbl.sorbs.net
to spamu jest mniej, ale to blokuje maile z gmaila nawet.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix i spam

Post autor: LordRuthwen »

Nie blokuje tylko opóźnia bo gmail ma w zadku rfc i będzie próbował wysłać maila przez inny serwer, a potem przez inny, a potem przez kolejny...
Opieranie filtracji tylko na rblach nie jest najlepszym pomysłem, poczytaj sobie co powinien mieć poprawnie wysłany mail i jak to możesz sprawdzić - zrozumiesz wtedy ideę działania takich filtrów i w jakiej kolejności co sprawdzać, żeby jak najmniej obciążyć (tak, odpytywanie rbl-i obciąża i maszynę i łącze) swoje zasoby.
Najlepiej najpierw zrozumieć jak coś działa a potem próbować zrobić.
mojnik
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 12:54

Re: Postfix i spam

Post autor: mojnik »

Tylko że wtedy te maile trafiają do spamu a są z gmaila, lub w najgorszym wypadku nadawca dostaje informacje o tym że jego skrzynka jest uznana jako spam
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix i spam

Post autor: LordRuthwen »

Mi przychodziły... po 2-3 dniach i trafiały normalnie do skrzynki.
Gmaila przez sprawdzaniem rbli możesz dodać do wyjątków.
mojnik
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 12:54

Re: Postfix i spam

Post autor: mojnik »

Tylko, że gmail jest w wyjątkach

Kod: Zaznacz cały

check_sender_access hash:/etc/postfix/sender_checks
a w nim

Kod: Zaznacz cały

*@gmail.com OK
Mimo to, albo spam, albo odrzucenie.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix i spam

Post autor: LordRuthwen »

W sender access podaj po prostu domenę:

Kod: Zaznacz cały

noreply@github.com      OK                                                                                                                                                                                                                   
gmail.com               OK                                                                                                                                                                                                                   
outlook.com             OK                                                                                                                                                                                                                   
live.com                OK                                                                                                                                                                                                                   
interia.pl              OK                                                                                                                                                                                                                   
wp.pl                   OK
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Postfix i spam

Post autor: pawkrol »

A taki klasyk:
amivsd+spamassasin?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Postfix i spam

Post autor: LordRuthwen »

@mojnik, zastanów się co i dlaczego chciałbyś sprawdzać.
Dlaczego tak a nie podam Ci gotowego rozwiązania? Bo chciałbym, żeby każdy kto się bawi w publiczne usługi rozumiał co robi - jak źle skonfigurujesz serwer to będzie to miało wpływ również na moje zabawki, zakładam, że one raczej odfiltrują niepotrzebny syf, ale im go mniej, tym lepiej.
ODPOWIEDZ