[+]PCRADIO dla linuxa

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
korbielow
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 marca 2014, 20:37

[+]PCRADIO dla linuxa

Post autor: korbielow »

Witam!
Szukam jakies aplikacji pod linuxa z radiem online. Na adroidzie uzywam PCRADIO. Jest cos podobnego na linuxa ?
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2018, 13:56 przez korbielow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: dedito »

radiotray dostępny również w repozytoriach.
Lub poprostu stronka w stylu http://www.onlineradio.pl/
jaronow
Posty: 21
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 09:13

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: jaronow »

radio tray mam zainstalowane na lapku ,a i tak uzywam vlc.
http://pl.delicast.com/
http://www.rmfon.pl/
Awatar użytkownika
korbielow
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 marca 2014, 20:37

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: korbielow »

radiotray wyglada spoko, da sie jakos wgrac liste stacji /tak jak to jest domyslnie w PCRADIO/. Głównie chodzi mi o paczka BBC
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: dedito »

Można zainstalować wersję PCRadio dla Windows poprzez Wine.
Przy okazji poszukiwań natrafiłem też na GRadio (paczki deb znajdziesz w repozytoriach Ubuntu), który posiada chyba podobny jeśli nie większy zasób stacji (łącznie z BBC) co PCRadio.
Ewentualnie szukasz sobie gotowej playlisty m3u/pls BBC (szukaj BBC m3u playlist) lub tworzysz własną, następnie importujesz ją w radiotray.
Awatar użytkownika
korbielow
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 marca 2014, 20:37

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: korbielow »

dedito pisze: 08 lipca 2018, 12:41 Można zainstalować wersję PCRadio dla Windows poprzez Wine.
Przy okazji poszukiwań natrafiłem też na GRadio (paczki deb znajdziesz w repozytoriach Ubuntu), który posiada chyba podobny jeśli nie większy zasób stacji (łącznie z BBC) co PCRadio.
Ewentualnie szukasz sobie gotowej playlisty m3u/pls BBC (szukaj BBC m3u playlist) lub tworzysz własną, następnie importujesz ją w radiotray.
Tylko boje sie mieszać repozytoria z ubuntu do debiana. Bo jak ostatnio namieszałem i dodałem to miałem później problemy z zależnościami...:(
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: dedito »

Nie musisz dodawać repozytoria Ubuntu, wystarczy ściągnąć tylko samą paczkę deb i zainstalować.
Pozbawiasz się w ten sposób prostego dostępu do aktualizacji, ale masz przynajmniej ten spokój, że nie mieszasz w repozytoriach.
Jednak aby mieć prosty dostęp do aktualizacji to dobrze by było dodać te repozytoria i odpowiednio "opinować", aby sobie nie namieszać w systemie.
Możesz też sam sobie zbudować GRadio, instrukcje masz na stronie domowej.
Debifan
Posty: 60
Rejestracja: 29 marca 2017, 19:57

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: Debifan »

Na moim Debian Stretch używam programu gradio w wersji 5.0.12 (nowszych paczek .deb nie znalazłem). Jest tam do wyboru 50 stacji o nazwach zaczynających się od BBC.
Awatar użytkownika
korbielow
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 marca 2014, 20:37

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: korbielow »

Ja uzywam Debian Sid i tam juz gradio zabrakło w repo :(

a co sadzicie o tej metodzie instalacji
Install Gradio 7.0 on Ubuntu
A Gradio PPA is no longer available.

The easiest way to install Gradio 7.0 on Ubuntu is using Flatpak.

If you already have the Flathub store enabled on your system you can open the Ubuntu Software app, search for ‘Gradio’, and install it there.

If you don’t have Flatpak or Flathub set up on your system now’s a great time to do it — all it takes is a couple of commands.

First install Flatpak itself:

sudo apt install flatpak
Next add the Flathub remote to install apps from:

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
Finally, install Gradio from Flathub:

sudo flatpak install flathub de.haeckerfelix.gradio
Do pay attention to the terminal after running the final command. Flatpak will prompt you to install any required/missing runtimes on your system.

Once installed you can update Gradio (and other apps you install from Flathub) using the ‘Updates’ tab in Ubuntu Software, where you’ll also be able to search for and install other applications from Flathub.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: PCRADIO dla linuxa

Post autor: dedito »

Debifan pisze: 08 lipca 2018, 18:13 Na moim Debian Stretch używam programu gradio w wersji 5.0.12 (nowszych paczek .deb nie znalazłem). Jest tam do wyboru 50 stacji o nazwach zaczynających się od BBC.
Raczej nie z repozytoriów Debiana.
korbielow pisze: 08 lipca 2018, 20:45 Ja uzywam Debian Sid i tam juz gradio zabrakło w repo :(
Bo go od dawna nie ma w repozytorium Debiana, żadnym (ostatni raz paczkę o nazwie gradio w wersji 1 widzę, że była w repozytoriach w 2011 roku).
korbielow pisze: 08 lipca 2018, 20:50 a co sadzicie o tej metodzie instalacji
Na stronie twórców masz oficjalne instrukcje.
ODPOWIEDZ