[+]debian 9 karta sieciowa

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
quando
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2017, 20:10

[+]debian 9 karta sieciowa

Post autor: quando »

Witam. panowie jak w Debianie 9 zresetować ustawienia karty sieciowej? wiem ze w debianie 7 jak i 8 w pliku w pliku: /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules wystarczy wykasować zawartość i system na nowej płycie ładnie wykrywa kartę i wszystko śmiga. Czy w Debianie 9 jest jakiś sposób jeśli macie pomysły bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: dedito »

Jeżeli jest problem z wykryciem karty na nowej płycie to przydałyby się logi z dmesg i ifconfig -a.
quando
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2017, 20:10

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: quando »

Witam i dziękuję za odpowiedz. System jaki używam to Proxmox i stoi on na debianie 9.1 System jest okrojony i ifconfig -a nie działał ale doinstalowałem go na na działającej pycie więc wynik będzie dostępny. Generalnie chodzi mi o to aby zabezpieczyć się na wypadek awarii sprzętu. Karta Sieciowa raczej jest wykrywana bo instalacja od nowa systemu na innej maszynie przebiega poprawnie i sieć działa. Jak wiadomo instalacja systemu i przekładka na inną płytę główną wiąże się z tym że sieć nie działa i jak pisałem wcześniej w debianie 7 czy też 8 wykasowanie danych w pliku /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules rozwiązuje problem sieci i połączenia z internetem. W debianie 9.1 nie jest generowany plik 70-persistent-net.rules :( .o jakie komendy dokładnie chodzi z dmesg to je wykonam i prześle wynik.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: yossarian »

quando pisze: 28 października 2017, 09:58 System jaki używam to Proxmox i stoi on na debianie 9.1 System jest okrojony i ifconfig -a nie działał ale doinstalowałem go na na działającej pycie więc wynik będzie dostępny.
Nie musi być okrojony. net-tools (ifconfig i inne) to przestarzałe narzędzia i zwyczajnie wyleciały ze standardowej instalacji Debiana 9.

A wracając do twojego wyimaginowanego „problemu” — dopasuj nazwy swoich interfejsów sieciowych (w plikach konfiguracyjnych) do tych zgodnych z rzeczywistością:

Kod: Zaznacz cały

ip a
quando
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2017, 20:10

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: quando »

W plikach konfiguracyjnych ? ok tylko dokładnie których gdzie konkretnie mam szukać. Jeśli możesz odrobinkę przybliżyć będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: yossarian »

A na czym polega ten brak wykrywania karty?
quando
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2017, 20:10

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: quando »

Nie brak wykrywania karty tylko brak komunikacji po LAN z VPS po zmianie płyty głównej .
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: yossarian »

quando pisze: 30 października 2017, 20:41 Nie brak wykrywania karty tylko brak komunikacji po LAN z VPS po zmianie płyty głównej .
Następnym razem staraj się pisać jasno bo nikt nie będzie zgadywał o co ci w ogóle chodzi.

W jaki sposób konfigurowałeś sieć?
Ręcznie, czy zajmuje się tym jakiś menedżer sieciowy?
quando
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2017, 20:10

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: quando »

Witam Ja w żadnym poście nie pisałem że karta nie jest wykrywana przez System. Temat rozkminiony i wszystko śmiga. Dziękuję za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: debian 9 karta sieciowa

Post autor: dedito »

To wypadałoby napisać jaki był powód tak dla potomności i dla osób pomagających.
Zablokowany