Debian Buster - obserwacje

Ogólne pytania dotyczące systemu
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Debian Buster - obserwacje

Post autor: Andrzej »

Witam,
Czy macie jakieś doświadczenia z wersją testing buster. Zainstalowałem na VirtualBoxie jako guest i sprawuje się
dobrze.Szybko się bootuje (przynajmniej u mnie). To co mi potrzeba ładnie się instaluje (aplikacje). Działa na Desktop-Mate.
Wykonałem instalacje - advanced install - z mini.iso i wszytko było można sobie ładnie powybierać.
Jak ktoś ma zainstalowaneo bustera to proszę info o swoich doświadczeniach z tą wersją.
Debifan
Posty: 60
Rejestracja: 29 marca 2017, 19:57

Re: Debian Buster - obserwacje

Post autor: Debifan »

Używam testinga od kilku miesięcy, jeszcze gdy był Stretchem. Żadnych kłopotów z nim nie ma. Stabilniejszy jest od Archa i jego pochodnych.
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Re: Debian Buster - obserwacje

Post autor: Andrzej »

Ja nie wiem, może to przypadek, mam i ubuntu i stretcha na virtualboxie, ale czas bootowania się bustera do desktopa to jest jakieś 14 sekund (wiem, że to zależne od sprzętu, itd), ale i tak znacznie krócej niż ubuntu i stretch się ładują. Repozytoria wpisałem z postu Yampress'a.

Kod: Zaznacz cały

http://www.debian.pl/viewtopic.php?f=5&t=34652&p=193151&hilit=repozytoria+debiana#p193151
.
Debifan
Posty: 60
Rejestracja: 29 marca 2017, 19:57

Re: Debian Buster - obserwacje

Post autor: Debifan »

Mój Debian Buster zainstalowany jest na dysku. Z ciekawości (bo nie wiem do czego w praktyce może się to przydać) sprawdziłem jak długo startuje. Otóż do okna logowania w 32 sekundy. Po wpisaniu hasła, do Pulpitu, 16 sekund.
Teraz jestem już zalogowany w Stretch - czasy startu ma identyczne (również zainstalowany na HDD).
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Debian Buster - obserwacje

Post autor: Yampress »

jest w porządku. bez żadnych problemów. Nie ma co rozmyślać tylko zainstalować na fizycznej maszynie.
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Re: Debian Buster - obserwacje

Post autor: Andrzej »

No, najpierw te maszynę :) trzeba zakupić.
Zablokowany