Compiz Fusion - Jak zdoby

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
lukas
Posty: 51
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 14:15
Lokalizacja: Nie pamiêtam

Post autor: lukas »

Nie pracuje na linuxie od wczoraj....mowie ze stwierdzil ze NIE MA..to NIE MA...szukalem nawet
To pociągnij z repo. Ubuntu. Jeśli nie odpali, to trudno, będziesz musiał kombinować dalej! System przy bootowaniu się nie wysypie, ponieważ CF trzeba odpalić ręcznie. Komputer też Ci raczej nie spłonie a uwierz mi, że naprawdę waro ;-)

Obrazek
Obrazek
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

[quote="lukas"]Komputer też Ci raczej nie spłonie a uwierz mi, że naprawdę waro ]
Ja jak szukam jakiejś paczki po googlach to aby wpisuje .deb i nie patrzę czy dla debiana czy ubuntu ;)

A co do tematu - jak zrobić tak jak na tym screenie:
Obrazek
żeby pulpity były 2 na górze i dwa na dole i żeby była normalna kostka (czy wogóle takie coś się da?) Bo aktualnie mam pulpitów 4 i wirtualny rozmiar poziomy na 1 ustawiony. I właśnie pokazuje mi te 4 pulpity w jednej linii. A jak zrobię to po 2 i drugie 2 to znów nie mam kostki tylko płaszczyzne z dwóch stron pulpitów (a na panelu pojawia się 2 na górze i 2 na dole). Czy da się to ze sobą jakoś pogodzić?
lukas
Posty: 51
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 14:15
Lokalizacja: Nie pamiêtam

Post autor: lukas »

żeby pulpity były 2 na górze i dwa na dole i żeby była normalna kostka (czy wogóle takie coś się da?)
Nie da się tak!
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Wiec tak....zainstalowalem...ale jest kilka spraw 1. brak obramowania okien 2. nie widac zadnych efektow oprocz przezroczystoci ktora moge wywolac 3. jaka powinna byc konfiguracja xorga do tego compiz fusion? 4. tak jak mowilem wczesniej aptitude nie widzi w repo tego pakietu od zarzadzania configiem compiza...jezeli ktos bedzie mogl pomoc z ktoryms z powyzszych punktow to bede wdzieczny..
lukas
Posty: 51
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 14:15
Lokalizacja: Nie pamiêtam

Post autor: lukas »

Ja to odpalam na Intelowskiej grafice z wolnymi sterownikami. Na PC i karcie ATI nie chodzi, ponieważ używam niewolnych sterowników. W Xorgu nic nie musiał grzebać- sam dodał:

Kod: Zaznacz cały

Section "Extensions"
	Option		"Composite"	"Enable"
EndSection
To, że masz problemy jest prawdopodobnie spowodowane paczkami z Ubuntu!
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

Zainstalowałem z paczek dla ubuntu i nie chce działać. Jedyne efekty jakie widać to przezroczyste menu - zero animacji, nawet na inny pulpit nie da się przełączyć. Chciałem zobaczyć czy beryl pójdzie (bo debian wczoraj instalowany) i poszedł bez problemów. Więc albo brakuje jakiejś biblioteki albo nie chce działać dlatego że jest z paczek ubuntu

Przy instalacji compizconfig-settings-manager aptitude wypluwa:

Kod: Zaznacz cały

Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  compizconfig-settings-manager
0 pakietów uaktualnianych, 2 instalowanych, 0 do usunięcia i 58 nie uaktualnianych.
Do pobrania 534kB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 2859kB.
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
  python-compizconfig: Wymaga: python (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.4.4-6.
Resolving dependencies...
Nie można rozwiązać problemów z zależnościami!
Przerwane.
Skąd wziąć python 2.5?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Troche dziwne bo python 2.5 jest w repo (jakies 1,5 tygodnia temu aktualizowalem, inna sprawa ze troche ta wersja 2.5 mi namieszala)
Sproboj:

Kod: Zaznacz cały

aptitude dist-upgrade
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

A może ma to coś wspólnego z:

Kod: Zaznacz cały

Następujące pakiety zostały zatrzymane:
...
python-glade2 python-gtk2
PS. Właśnie leci

Kod: Zaznacz cały

aptitude dist-upgrade
drupi
Posty: 37
Rejestracja: 06 marca 2007, 20:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: drupi »

[quote="&quot"]

Kod: Zaznacz cały

Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  compizconfig-settings-manager
0 pakietów uaktualnianych, 2 instalowanych, 0 do usunięcia i 58 nie uaktualnianych.
Do pobrania 534kB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 2859kB.
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
  python-compizconfig: Wymaga: python (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.4.4-6.
Resolving dependencies...
Nie można rozwiązać problemów z zależnościami!
Przerwane.

Co ciekawe mam ten sam problem :)
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

Kod: Zaznacz cały

aptitude dist-upgrade
nie pomogło
Zablokowany