[+] Konfiguracja kamery live

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
OgrzesiekO
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:43

[+] Konfiguracja kamery live

Post autor: OgrzesiekO »

Cześć. Chciałbym założyć sobie kamerę która będzie podłączona do serwera i będzie na bieżąco pokazywała co się dzieje (na chwilę obecną nie chce aby zapisywała cokolwiek na dysku) Chciałbym mieć do niej dostęp z każdego komputera najlepiej aby wejść po adresie ip (z podaniem hasła) Czy ktoś robił już coś takiego?
piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Dzień dobry.
Najprościej kup kamerę IP
OgrzesiekO
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:43

Post autor: OgrzesiekO »

Hej. A to by było najprostsze :P. Chciałbym się pobawić trochę ale w sumie nie wiem od czego zacząć. Mam serwer postawiany na debianie i zwykłą kamerkę na usb. Jedyne co zrobiłem to zainstalowałem pakiet webcam szukam co nieco po necie ale ciężko mi coś znaleźć. Chciałbym jedynie widzieć co się dzieje u mnie w domu jak jestem w pracy po ip i tyle :P
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3519
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Najprościej chyba zacząć od VLC.
OgrzesiekO
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:43

Post autor: OgrzesiekO »

Ok. Udało mi się co nie co. Szkoda że tak mało forumowiczów się udziela w tym temacie być może dużo szybciej by poszło ^^. Daje gotowca

Kod: Zaznacz cały

apt-get install motion

/etc/motion/motion.conf
daemon on
webcam_localhost off
control_localhost off

/etc/default/motion
start_motion_daemon=yes

/etc/init.d/motion restart

ip addr show
u mnie to adres karty dającej neta innym jednostkom "eth2"

Teraz czas się zabrać za vpn'a ^^
OgrzesiekO
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:43

Post autor: OgrzesiekO »

Siemka. W jaki sposób mogę wrzucić ten obraz z kamerki gdzie lokalnie łączę się po adresie np na swoją stronę www?
armen10
Posty: 48
Rejestracja: 16 września 2008, 11:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: armen10 »

Zainteresowała mnie Twoja konfiguracja "OgrzesiekO " mógłbyś coś więcej powiedzieć jak odpalić tą kamerkę ?
Dzięki.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Ogrzesiek, jeśli jeszcze nie znalazłeś rozwiązania:
Potrzebujesz transkodera do kodeków używanych w www oraz czegoś, co wypchnie transkodowany obraz do świata.
Robiłem coś takiego kiedyś za pomocą avconv oraz nginx skompilowanego z modułem rtmp (Tu masz przykład jak go zbudować: https://obsproject.com/forum/resources/ ... -nginx.50/ )
Musisz pokombinować z kodekami i jakością w avconv, ale da się.
Ja tak transkodowałem obraz z 3 kamer IP w rozdzielczości 1080p w locie i działało dość dobrze.
Sprzedź jeszcze czy tego modułu nie ma w repozytorium debiana, bo może ominie Cię kompilacja. :D
armen10
Posty: 48
Rejestracja: 16 września 2008, 11:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: armen10 »

LordRuthwen Jakbyś miał więcej informacji na ten temat (bardziej szczegółowych, linki, tutoriale, itp.) to chylę czoła ku Tobie :)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Poszukam w materiałach jakie mam w domu, bo z tego co pamiętam, z tutorailami ciężko było, bo są stare i się składnie pozmieniała, mi zeszło chyba ze 3-4 dni zanim byłem zadowolony z efektu.
Niemniej nie obiecuję, że coś znajdę.
ODPOWIEDZ