LUKS - Numer klucza LUKS 4 jest nieprawid

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
s4per
Posty: 30
Rejestracja: 29 listopada 2009, 23:14

[+] LUKS - Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.

Post autor: s4per »

Witam,

Posiadam zaszyfrowaną macierz RAID 1 pod /home. Ustawiłem sobie, aby montowała się automatycznie po zalogowaniu (opierając się o http://nanonanonano.net/linux/debian/enchome). Wszystko przez kilka miesięcy działało perfekcyjnie. Aż do dziś... Po zalogowaniu ujrzałem "czysty" profil użytkownika. Od razu wiedziałem, że nie zamontował się zaszyfrowany dysk pod /home. Niestety ręczne montowanie się nie powiodło:

Kod: Zaznacz cały

root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
Z tego co wyczytałem może to oznaczać problem z nagłówkiem. Niestety i tak nie wiem jak to ruszyć dalej.

Serdecznie proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Na szczęście posiadam backup ważnych danych, ale i tak szkoda mi utracić zapisów gier ze Steam'a, kilku maszyn wirtualnych i innych rzeczy, których nie backup'uje.
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Post autor: ryba84 »

Paragraf 6.2 https://code.google.com/p/cryptsetup/wi ... dQuestions. Jeśli nie zrobiłeś to masz problem. Nie masz tam przypadkiem więcej kluczy w tym nagłówku? Może inny zadziała.
s4per
Posty: 30
Rejestracja: 29 listopada 2009, 23:14

Post autor: s4per »

No niestety faktycznie nie mam backupu nagłówka...

Kod: Zaznacz cały

root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 0  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 1  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 2  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 3  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 4  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 5  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 6  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
root@s4per-debian:/home/s4per# cryptsetup luksOpen --key-slot 7  /dev/mapper/isw_echheajchc_Mirror crypt
Numer klucza LUKS 4 jest nieprawidłowy.
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Post autor: ryba84 »

No to nic nie poradzisz chyba, że masz farmę serwerów i złamiesz klucz, którym zaszyfrowany jest dysk (nie mylić z kluczem/hasłem którym się Ty posługujesz, bo ono tylko służy do odkodowania właściwego klucza).
s4per
Posty: 30
Rejestracja: 29 listopada 2009, 23:14

Post autor: s4per »

Zasięgnąłem języka u developerów i rozwiązanie okazało się proste.

Kod: Zaznacz cały

cryptsetup repair <device>
Oczywiście koniecznie należy poprzedzić próbę naprawy backupem nagłówków.
ODPOWIEDZ